fbpx

Geriems darbams netrukdo nei politikų delsimas, nei karantinas

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės taryba pagaliau palaimino patalpų skyrimą Eičių bendruomenei „Karšuva“, tiksliau, šios bendruomenės vaikų dienos centrui. Bendruomenė šiuo sudėtingu karantino metu likimo valioje nepaliko nei vaikų, nei vienišų ar ligotų bendruomenės narių. „Kas daugiau, jei ne bendruomenė pasirūpins savo kaimo gyventojais“, – tvirtina bendruomenės pirmininkas Simas Gaidelionis.

Vaikų dienos centrą įrengė iš anksto

Eičių bendruomenė „Karšuva“ pernai gruodžio mėnesį kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybės tarybą prašydama skirti nenaudojamą pradinukų mokyklos klasę vaikų dienos centrui, kuriame kaimo vaikai galėtų rinktis po pamokų.

Sprendimas dėl 34 kv. m patalpų skyrimo dešimčiai metų panaudos tikslais priimtas šią savaitę vykusiame tarybos posėdyje. Bendruomenė „Karšuva“ pagaliau gaus panaudos sutartį ir galės išsiimti higienos pasą-leidimą, kad vaikų dienos centras galėtų netrukdomai vystyti veiklą.

Patalpų klausimas turėjo būti nagrinėtas kovo mėnesio tarybos posėdyje, bet tuokart politikams pirmąkart posėdžiaujant nuotoliniu būdu tebuvo sprendžiami vos keli klausimai. Eičių bendruomenės pirmininkas Simas Gaidelionis nelaukė rankų sudėjęs, patikėjęs savivaldybės pažadu, kad patalpos bus skirtos, tam ruošėsi iš anksto.

– Negaišdami laiko kovo mėnesio pradžioje kibom į darbus. Užsisakinėjome reikalingas medžiagas, inventorių ir pradėjom rengti nenaudojamą mokyklos klasę. Viską darėme savo rankomis, taupydami lėšas. Vaikų dienos centrą planavome atidaryti kovo pabaigoje, tačiau dėl šalyje paskelbto karantino tiesioginė veikla sustojo, – kalbėjo bendruomenės pirmininkas.

Anot S.Gaidelionio, prašymus lankyti centrą jau yra pateikę 16 Eičių kaimo vaikų. Dauguma jų nuo 6 iki 14 metų. Centras priims ir daugiau vaikų.

Pasiūlo šilto maisto

Nors vaikų dienos centras oficialiai neatidarytas, bendruomenės pirmininko žmona, vaikų dienos centro vadovė-koordinatorė Ieva ir jos kolegė Eičių ikimokyklinukų mokytoja Daiva Eičienė kaimo vaikų nepaliko likimo valiai: nuperka šeimoms maisto, aprūpina kitomis būtinomis prekėmis, vaikams rengia nuotolinius užsiėmimus.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė Ieva, pasitaiko, kad tenka atiduoti pieną iš savo šaldytuvo ar bulves iš savo rūsio. Būna dienų, kai moterys pačios pagamina šilto maisto, tad centro vaikų mamoms belieka įdėti į lėkštes.

– Vaikai ruošiasi Motinos dienai, kuria mamoms papuošalus. Centro mokytoja Daiva vaikams siunčia įvairias užduotis, o mamos nufotografuoja rezultatą ir atsiunčia parodyti mokytojai, – pasakojo Ieva.

Eičių kaimo senjorams maisto produktų nuperka bendruomenė. „Karšuvos“ bendruomenės albumo nuotraukos

Bendruomenės pirmininkas patikslino, kad pasitarus su Tauragės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriumi ir Gaurės seniūnija buvo nupirkti ir į namus pristatyti maisto daviniai. Maisto davinius bendruomenė padėjo išdalinti ir Gaurės pagrindinės mokyklos mokiniams.

Pagalbos reikia ne tik vaikams

Anot S.Gaidelionio, pagalbos reikia ir kitiems kaimo žmonėms. Kadangi vietinė parduotuvė dėl karantino laikinai uždaryta, o tarpmiestinių ir vietinių autobusų maršrutai nutraukti, žmones, kurie neturi savo transporto, ištiko nemenka bėda. Senjorai ar lėtinėmis lygomis sergantieji nebegali patys apsirūpinti būtiniausiomis prekėmis.

– Aš ir vaikų dienos centro darbuotojos nedelsdami reagavome į situaciją ir perorientavome savo veiklą. Vaikų dienos centro patalpose įrengėme lyg nuotolinę elektroninę parduotuvę – internetu rodome žmonėms didžiųjų prekybos centrų prekes ir sudarome pirkinių sąrašą. Kiekvieną dieną priimame užsakymus ir vykstame į prekybos centrą nupirkti būtiniausių prekių. Dėl chaoso vaistinėse ir jų vaistų distribucijoje dažnai pagal elektroninius receptus tenka aplankyti ne vieną vaistinę Tauragėje, kad tik surinktume reikiamus vaistus senjorams ar sergantiems žmonėms. Tokiose situacijose mus gelbėja Eičių bendruomenės pagal socialinio verslo projektą įsigytas mikroautobusas, – pasidžiaugė S.Gaidelionis.

Užsakymus iš kaimo gyventojų bendruomenės pirmininkas priima telefonu arba lauke. S.Gaidelionis reikiamų vaistų ir maisto produktų kaimo žmonėms nuperka už savo lėšas, šie vėliau atsiskaito pagal pateiktus čekius, mat dauguma neturi elektroninės bankininkystės.

– Internetu apmokame ir už gyventojų paslaugas. Konsultuojame įvairiais klausimais, pavyzdžiui, padedame užpildyti paraiškas „Sodrai“ ar Užimtumo tarnybai. Dalis mūsų kaimo jaunų žmonių, turinčių vaikus, liko be darbo. Mano žmona kartu su Tauragės ir Gaurės socialiniais darbuotojais padeda šioms šeimoms gauti socialinę paramą, kad užtikrintų bent minimalias jų pajamas, – pasakojo bendruomenės pirmininkas.

S.Gaidelionis tikisi, kad pasibaigus karantinui bus galimybių bendruomenės veiklas plėsti.

– Kas daugiau, jei ne bendruomenė pasirūpins savo kaimo gyventojais. Tai mane ir mano šeimą veža, – reziumavo bendruomenės pirmininkas.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą