Kviečia burtis kolekcininkus – neštų naudą visuomenei

Dalintis:

Po rugsėjį Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos surengtos įspūdingos parodos Tauragėje sukruto ir Tauragės kolekcininkai: siekia jungtis į klubą ar asociaciją. Tokių bandymų būta jau seniau, tačiau tauragiškiai kolekcininkai taip ir nesusiburdavo ilgesniam laikui į rimtą klubą. Šių eilučių autorius puikiai atsimena, kaip dar sovietiniais laikais Tauragės kultūros namuose rinkdavosi filatelistai. Dabartiniais laikais buvo bandymų juos suvienyti ir viešojoje bibliotekoje. Bet vėlgi neilgam. Šįkart vienytis bendraminčius kviečia vienas žinomiausių Tauragės kolekcininkų, filatelistas ir numizmatas Tomas Šerpytis.

Pasak Tomo Šerpyčio, Tauragėje kolekcininkų yra nemažas būrys. Vieni kolekcionuoja pašto ženklus, kiti – monetas, autografus, krepšininkų marškinėlius, medalius, senovinius pinigus, progines euro monetas, įvairius senovinius daiktus, drambliukus (žinoma, ne gyvus), varles, atvirukus, pašto vokus, puodelius, muzikos įrašus, vinilines plokšteles, knygas ir dar visokiausius neįtikimiausius daiktus ar net reiškinius. Tomas puikiai pažįsta kolekcininką bitininką, kuris renka įvairiausius su bitėmis susijusius dalykus. Rašinio autorius pažįsta ir kolekcininką muzikantą, kolekcionuojantį bandonijas.

Kuo gi gali būti visuomenei naudingi kolekcininkai? Labai daug kuo: organizuojamomis parodomis, susitikimais su jaunimu, vertybių išsaugojimu, sukaupimu, išgelbėjimu. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia – nuo kolekcionavimo prasidėjo ir atsirado Klemenso Lovčiko kraštotyros muziejus Upynoje (Šilalės rajone). Taip pat atsitiko ir su ugniagesio pulkininko leitenanto Vlado Liekio renkama kolekcija. Savo kolekcijos pagrindu V.Liekis įkūrė ne tik gaisrininkų asociaciją, bet ir ugniagesių muziejų Kęsčiuose, dabar šis muziejus įtrauktas į privačių muziejų sąrašus Lietuvoje ir turistų labai dažnai lankomas. Čia vykdavo (ateityje galbūt vėl vyks) ir įvairūs užsiėmimai vaikams, susiję su gaisrų gesinimu ir kitais labai reikalingais dalykais.

Dar vienas svarbus momentas kolekcininkų veikloje susijęs su bendravimu. T.Šerpytis palaiko nuolatinius ryšius su daugybe bičiulių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Kanados, JAV, Prancūzijos, Ispanijos, Portugalijos, Vokietijos, Danijos, Čilės, Urugvajaus ir kitų šalių. Jo bičiulių ir draugų kolekcininkų yra beveik visose Europos šalyse. Tomas pasakoja, kad Šiauliuose kiekvieno mėnesio  pirmą sekmadienį renkasi kolekcininkai iš visos Lietuvos, atvyksta iš Latvijos, Estijos, Skandinavijos ir kitų šalių. Kolekcininkai gali labai gerai reprezentuoti savo šalį, savo kraštą ar regioną, net savo miestą, papasakoti daug įdomiausių istorijų.

Kolekcionavimas, būdamas viena populiariausių hobių rūšimi, turi daugybę privalumų: skatina domėjimąsi istorija ir menotyra, sudaro naujų pažinčių ir bendravimo galimybes su žmonėmis, turinčiais analogiškus pomėgius, ugdo kruopštumą, kantrumą, pastabumą, atminties lavinimą, akiračio plėtimą ir intuityvų mąstymą, būtiną pomėgiui stiprinti, nereikalauja nuolat skirti šiam pomėgiui daug laiko ir labai tinka užsiėmusiems žmonėms. Labai tinka ir vaikams, o juos sudominti galėtų kaip tik kolekcininkai. Kolekcininkas gerbiamas ne tik dėl objektų kiekio kolekcijoje, bet ir dėl kolekcionavimo tematikos išmanymo. Užsiimti tiesiog daiktų rinkimu nepakanka ir neefektyvu, todėl kolekcininkai studijuoja specializuotą literatūrą, katalogus, ieško įdomios informacijos.

Daug gerų žodžių būtų galima pasakyti apie kolekcininkus, apie jų naudą, apie aistrą, apie jų savotišką, įdomų bendravimą ir savitumą. Žinoma, čia nekalbame apie šimtamilijoninės vertės  meno kūrinių, automobilių, ginklų ar kitokias kolekcijas. Kalbame apie kuklesnius dalykus, ir jei susidomėjote ir norite bendrauti  kolekcininkų veikloje, skambinkite Tomui Šerpyčiui telefonu 8 688 35 358. Jei atsiras būrys mėgėjų kolekcininkų, galgi pavyks įkurti bendraminčių klubą ar asociaciją. O Tauragei jos reikėtų. Šioje srityje dar daug neišartų dirvonų.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.