„Lietuvos balso. Vaikai“ dalyvė Atėnė Ravinkaitė: „Be muzikos neįsivaizduoju gyvenimo“

Dalintis:

Trečiajame LNK projekto „Lietuvos balsas. Vaikai“ sezone išvydome ir trylikametę tauragiškę Atėnę Ravinkaitę. Pirmajame projekto etape balsingajai Atėnei teko įveikti apie 2 tūkst. pretendentų, o per vadinamąsias akląsias perklausas ji pelnė tris mokytojų „taip“ ir pasirinkusi Monique komandą užtikrintai artėja prie finalo. Dukrą į konkursus lydi jos mama.

Labiausiai dėkinga mokytojai

Prieš dvejus metus, būdama 11-os, Atėnė dalyvavo šio projekto I sezone ir pasiekė pusfinalį. Šiemet grįžusi į konkursą „Lietuvos balsas. Vaikai“ ji buvo džiugiai sutikta, po aklųjų perklausų žymūs atlikėjai – mokytojai Monique, Donatas Montvydas ir Mantas Jankavičius – negailėjo Atėnei pagyrų ir kiekvienas kvietė į savo komandą.

– Man labai smagu, džiaugsmas – begalinis. Prieš žengdama į sceną jaudinuosi, o pradėjus dainuoti jaudulys dingsta, viskas nuslūgsta. Visi mokytojai man patinka, bet tą momentą pajutau, kad Monique – mano žmogus, todėl pasirinkau jos komandą. Ir tikrai nesuklydau, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo Atėnė, „Šaltinio“ progimnazijos septintokė. – Be muzikos ir dainavimo neįsivaizduoju savo gyvenimo: groju pianinu, kiekvieną dieną dainuoju, kur einu – ten dainuoju, niūniuoju, išgirdusi dainą greitai ją įsimenu. Muzika – vienas svarbiausių dalykų mano gyvenime.

Atėnė Ravinkaitė lanko Tauragės meno mokyklą, nuo septynerių metukų dainavimo ją moko muzikos mokytoja Alina Dambrauskienė, per savaitę vyksta 5 pamokos. Moksleivė dalyvauja daugelyje Lietuvoje organizuojamų konkursų, ne kartą iki karantino buvo išvykusi ir į užsienį. Konkursuose Atėnė sako išbandanti naujus muzikos žanrus – ieško tokių, kurie jai padėtų dar labiau atsiskleisti.

– Mokytoja man labai padeda, ji nuo pirmųjų žingsnelių į muzikos pasaulį mane augino, grūdino scenai. Esu jai labai dėkinga, kad mokė visokių dainavimo paslapčių. Dalyvauti konkursuose noriu pati, nes taip įgaunu vis daugiau patirties, paskatina ir mama, bet mokytoja labiausiai, – kalbėjo televizinio projekto dalyvė. – Aklosioms perklausoms pasirinkau dainą, kuri labiausiai prie širdies, nes tai plataus diapazono daina, galiu aukštai ir žemai dainuoti, tai labiausiai atskleidžia mano balsą.

„Kai labai nori, suspėji“

„Šaltinio“ progimnazijoje Atėnė mokosi vien dešimtukais. Paklausta, kaip visur suspėja, mergaitė šypsosi ir sako, kad dažnai girdi šį klausimą. Laisvalaikio gabi mokinė turi mažai, bet ir jį skiria įvairiai tobulėjimo veiklai. Pasak mergaitės, konkursuose ji susipažįsta su daug puikių vaikų, su jais vėliau bendrauja, aršios konkurencijos dar neteko patirti.

– Manau, kad jei nori, viskas įmanoma. Jei labai stengsiesi, gali visur suspėti. Stengiuosi viską atlikti kuo tobuliau, visur noriu kuo geriau, nes esu perfekcionistė. Ir moksluose stengiuosi. Į projektą atėjau norėdama gerai praleisti laiką, dainavimas man daug reiškia, tam geriausia vieta televizijoje. Pirmajame etape buvo apie 2 tūkst. pretendentų, tik apie 200 pateko į pirmines perklausas, iš jų į akląsias perklausas atrinko apie 60. Mokytojų komandose yra 45, kuo arčiau finalo, tuo labiau dalyvių mažės, – kalbėjo moksleivė. – Noriu padėkoti žmonėms – aklųjų perklausų metu gavau labai daug mielų ir gražių žinučių, tai man daug reiškia, labai malonu, džiaugiuosi. Ačiū visiems už palaikymą.

Reikli sau ir kukli

Į konkursus ir būrelius Atėnę veža mama Neringa, auginanti tris dukrytes, mažiausioji – tik 7 mėnesių. Neringa atviravo, kad būna sudėtinga suderinti darbą ir laiką, sunku dirbti ir dukrą vežioti į konkursus ir būrelius. Atlydėjusi Atėnę į televizinį projektą mama labai jaudinosi.

Atėnė su mama Neringa. Asmeninio albumo nuotrauka

– Negalvojau apie kameras, o tik apie vaiką, nerimavau, kaip jai seksis. Buvo sunku suvaldyti emocijas. Pirmajame sezone Atėnė nuėjo ilgą kelią, vienas žingsnis tebuvo likęs iki finalo. Nenorėjau, kad vėl dalyvautų tame projekte, bet dukra jį sapnuodavo, sakydavo, kad ne taip norėjusi pasirodyti, ne viską padarė. Nusileidau jos norams, sakiau: jei nori, dalyvauk, – kalbėjo Neringa. – Dukrai tai bus didžiulė patirtis.

Atėnės Ravinkaitės mama džiaugiasi dukters pasiekimais: mokosi vien dešimtukais, todėl jai ne kartą buvo skirta pažangos premija. Šiemet, kaip ir pernai, Atėnė tapo „Dainų dainelės“ konkurso laureate, programos „Lietuvos Maximalistai“ 2020 m. konkurso laimėtoja, jai buvo suteikta stipendija.

– Atėnė tokia „maksimum“ – viską nori atlikti geriausiai, iš savęs labai daug reikalauja. Labai savikritiška, visada ras ką patobulinti. Priima kritiką, jei kažkas nepasisekė, nepavyksta, tai darys tol, kol bus patenkinta savimi ir savo rezultatu. Ir mokytoja sako, kad scenoje pasireiškia, o užkulisiuose – jautri, kukli. Žmonių klaidinga nuomonė, kad jos „uch“ charakteris, bet taip nėra, ji nemėgsta puikuotis, girtis, – pasakojo trylikametės mama. – Atėnė pas mus giminėje viena dainininkė.

Pasak Neringos, puikius rezultatus Atėnė pasiekė mokoma A.Dambrauskienės. Nors dukra ateitį sieja su scena, svajoja visada dainuoti, tėveliai jai turi praktiškesnių patarimų.

– Mokytojai esu dėkinga, nes su ja prasidėjo dukters dainavimo karjera. Ji reikalauja iš mokinių maksimumo, labai daug ką dėl jų daro, aukoja savo laiką, neskaičiuoja darbo valandų, dirba papildomai, kad tik mokiniui būtų geriau. Jos netenkina prastesnis rezultatas, – teigė moteris. – Atėnė puikiai mokosi, norisi, kad specialybę gerą įgytų, o dainavimas būtų papildomas darbas ar pomėgis. Dainavimas – sėkmės reikalas, svarbu, ar ją pamėgs publika. Tai tik mūsų, kaip tėvų, patarimas, o bus taip, kaip dukra norės, kaip ji pasirinks.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą