Lomiai įsirengė modernų paplūdimį

Dalintis:

Šią vasarą Lomių kaime – didžiulis sujudimas: prie užtvenktos Šunijos upės (Lomių užtvankos) rengiamas paplūdimys. Šią mintį kaimo gyventojai brandino ilgai, planavo, o šiemet nusprendė, kad laikas įgyvendinti. Į paplūdimį atvežta daug tonų smėlio, užtvankos dugnas išklotas specialia tekstile. Statomos persirengimo kabinos, rengiamos aktyvaus poilsio zonos. Ruošiamasi ir didžiulei šventei.

Pasak bendruomenės „Lomiai“ pirmininkės, kraštotyrininkės, mokytojos Elenos Bazinienės, ji senokai su vietos gyventojais aptardavo problemą – šalia kaimo yra gražus vandens telkinys, tik jo krantai statūs, apaugę brūzgynais, jis gilus. Mokantieji plaukti nuo kranto šokinėdavo nardyti. O mamoms su mažyliais, vaikams ir senjorams poilsiauti čia sudėtinga.

– Neturėjome patogios prieigos prie vandens, todėl nusprendėme įrengti kokybišką poilsiavietę. Pavasarį su bendruomenės iniciatyvine grupe – Vaidotu Valinčiumi, Remigijumi Užkuru, Mindaugu Vasiliausku – išgvildenome šią mintį, teikėme paraišką ir savivaldybė skyrė mums 2 tūkst. Eur. Tiek pinigų neužteks, reikės dar apie 2 tūkst. Eur, nes darbai atliekami didžiuliai, – kalbėjo pirmininkė. – Trūkstamą sumą, manau, padengsime iš anksčiau bendruomenės sukauptų 2 proc. GPM (dabar 1,2 proc.). Kraštiečiai mums paaukoja. Kažkaip reikės suktis, reikės užtekti.

E.Bazinienė pasakojo, kad kaimo vyrai labai daug dirbo keletą savaitgalių, net per Jonines, kai visa Lietuva šventė, jie triūsė. Ir kviesti, ir nekviesti į talkas susirinkdavo. Pirmiausia iškirto menkaverčius medžius ir krūmus, sunaikino brūzgyną, išvalė numatytą teritoriją. Rengdami seklų paplūdimį užtvankos dugną išklojo specialia medžiaga, jos prireikė daugiau nei 50 metrų, išpylė apie 20 tonų žvyro ir smėlio. Šiuo metu meistraujamos persirengimo kabinos, vėliau – suoleliai, bus įrengta ir tinklinio aikštelė.

– Informacinė lenta skelbs, kad poilsiavietę žmonės saugotų ir nešiukšlintų, nes tai mūsų visų turtas. Galės atvažiuoti visi norintys. Ir iki šiol pas mus nemažai poilsiautojų atvykdavo, per karščius vaikai ir jaunimas maudėsi ir darbams vykstant. Tik aplinka dar nėra labai graži, – kalbėjo E.Bazinienė. – Paplūdimį visuomenei pristatysime paskutinę rugpjūčio savaitę, sporto šventės metu, tuomet iškilmingai bus perkirpta atidarymo juostelė.

Lomių kaime daugelį metų rugpjūčio pabaigoje vyksta sporto šventė, skirta bendruomenės gimtadieniui. Bendruomenė „Lomiai“ įkurta prieš 16 metų, rugpjūčio 12 dieną. Dvylika metų jai vadovauja lomiškė E.Bazinienė. Šiemet sporto šventė vyks naujojoje poilsiavietėje, kurioje bendruomenė parodys viską, ką įsigijo iš finansuojamų projektų. Paplūdimyje bus net biliardo stalas, suprantama, tik šventės metu, vyks įvairios atrakcijos, net žvejų varžybos.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą