fbpx

Prie socialinės akcijos jungiasi ir Tauragės motociklininkai

Dalintis:

Lietuvoje jau išgarsėjusi akcija „Mane veža“ pamažu skinasi kelią ir į tauragiškių širdis. Motociklininkės Aldonos Juozaitytės iniciatyva, motociklais vėžinanti silpnaregius, sudomino tauragiškius Artūrą Acišauską ir Orestą Kleinaitį.

Motociklu važinėjanti Aldona Juozaitytė, apsilankiusi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungoje (LASS), sumanė unikalią ir daugybę emocijų dovanojančią akciją „Mane veža“. Jos metu akcijoje užsiregistravę motociklininkai vėžina silpnaregius, taip suteikdami neįkainojamą patirtį ir daugybę džiaugsmo akimirkų sunkiau matantiems, ar išvis nematantiems žmonėms. 2017 metais pradėta unikali akcija sulaukė didžiulio pasisekimo – skelbiama, kad šiemet vairuotojų net daugiau nei keleivių. Visgi akcijos organizatoriai sakė, kad tikėtasi surinkti per 300 dalyvių, bet pandemija su gausybė apribojimų ir čia padarė savo – dalyvių skaičius neperkops 150.

Jau tapo įprasta, kad akcija startuoja sostinėje. Tačiau paraginti jungiasi ir mažesnių miestų vairuotojai, kuriems organizatoriai kasmet padeda sutikti savo keleivius. Pernai tokia akcija Tauragėje vyko pirmą kartą, šiemet ji ir vėl čia.

Jau šįryt Tauragėje Artūras Acišauskas sės ant savo motociklo ir keliaus, kur akys mato, už nugaros pasisodinęs kitą akcijos „Mane veža“ dalyvį. Šioje akcijoje motociklininkas dalyvaus antrą kartą. Pernai dalyvavo kartu su kolega Orestu Kleinaičiu, tačiau šiemet kolegai koją pakišo kiti planai ir Artūras bus vienintelis akcijos dalyvis iš Tauragės.

– Pernai iš Tauragės vežėme dviese. Nebuvo daugiau norinčių prisijungti, bet kitais metais bandysime derinti, kviesti pažįstamus ir draugus. Keleivį paskiria akcijos organizatoriai, tad kol kas net nežinau, ką vešiu, – kalbėjo A.Acišauskas.

Pašnekovas pasakojo, kad praėjusiais metais kelionė buvo trumpa, bet ypatinga. Keleivis negalėjo skirti daug laiko, tad apsiribota Tauragės apylinkėmis. Tačiau svarbiausia buvo ne pati kelionė, o įspūdžiai po jos.

– Kai pamatai žmogų, nulipusį nuo motociklo, kaip jis dreba nuo patirtų įspūdžių ir net glosto motociklą – tai yra neįtikėtina. Turbūt silpnaregiui važiavimo motociklu pojūtis yra kitoks nei bet kuriam kitam žmogui. Žinoma, vežant sunkiau matantį yra baimė ir atsakomybė. Baiminuosi, kad žmogus kelionės metu pakryps netinkamai. Tačiau dabar jau turėsiu ir bendravimui kelionės metu skirtą įrangą, tad manau, jog bus paprasčiau, – tikino Artūras.

Kelionė – jau šiandien, tačiau ketvirtadienį su žurnaliste kalbėjęs tauragiškis motociklininkas Artūras tvirtino dar neturintis maršruto. Pokalbio metu jis pasakojo maršrutą suplanuosiantis spontaniškai pagal tai, kiek laiko kelionei galės skirti keleivis. Jei reikės, A.Acišauskas tvirtino skirsiantis ir visą dieną, kad tik akcijos dalyviui liktų neišdildomi įspūdžiai.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą