fbpx

Psichologė Aušra Macaitė: kiekviena sekundė yra kažko naujo pradžia

Dalintis:

Naujųjų metų rytą socialiniai tinklai mirga nuo įvairiausių linkėjimų ir dažnai – pažadų. Vieni žada kitiems, kiti – sau, tačiau visus vienija siekis tapti geresniais. Ką daryti, kad būtų lengviau tesėti pažadus? Ar apskritai verta ką nors žadėti? Atsakymų į šiuos klausimus ieškojome su psichologe Aušra Macaite.

Metams baigiantis daugelis prisimena buvusius įvykius, sutiktus žmones bei įvairias patirtis. Viską ramiai „sudėliojus į lentynėles“ dažnas pagalvoja apie pokyčius ir suformuluoja sau naujametinį pažadą. Drąsiausi atvirai savo pažadais dalinasi socialiniuose tinkluose. Tauragės bendruomeninių šeimos namų psichologė Aušra Macaitė patvirtina, kad per Naujuosius metus tikrai daug žmonių ką nors pasižada. Anot pašnekovės, tai nėra blogai, netgi priešingai.

– Artėjant Naujiesiems metams vis daugiau žmonių stabteli, susimąsto ir paklausia savęs, kokių pokyčių norėtų savo gyvenime. Tai diena, kuomet peržvelgiame besibaigiančius metus ir puoselėjame naujas viltis ateičiai. Iš tikro, manau, kad naujų pradžių galime turėti tiek, kiek tik norime. Kiekviena sekundė gali tapti kažko naujo pradžia. Kol egzistuojame, esame savo gyvenimo kūrėjai. Kada pradėti kažką daryti – mūsų pasirinkimas. Kažkam tai yra Naujųjų metų išvakarės, kažkam gimimo diena, o dar kažkam – kurio nors mėnesio kažkuris trečiadienis kažkurio mėnesio. Kiekvienas turime turėti savo laiką viskam, – tvirtino A.Macaitė.

Psichologė atskleidė, kad atlikti tyrimai rodo, jog vis daugiau žmonių dalijasi pažadais. Tai esą gali rodyti, jog žmonės daugiau galvoja apie savo gyvenimą ir jo kokybę.

– Manau, mūsų visuomenė tampa vis labiau sąmoningesnė. Mes vis labiau pradedame rūpintis savo psichine higiena. Dar viena priežastis, viena iš svarbiausių – mums reikia turėti tai, dėl ko mes norėtume atsikelti ryte iš lovos. Tai tikslo galia. Duoto sau pažado vedami, mes mokomės naujų dalykų, įgyjame neįkainojamų patirčių, darome tai, apie ką galbūt net nebūtume pagalvoję, – mintimis dalijosi Tauragės bendruomeninių šeimos namų psichologė.

Kokie pažadai dažniausi žengiant į Naujuosius metus? A.Macaitės teigimu, daugeliui jie žinomi – tai su sportu, svorio metimu susiję norai. Dažnas siekia praleisti daugiau laiko su šeima, siekia atsisakyti žalingų įpročių arba tiesiog planuoja labiau džiaugtis gyvenimu.

– Ar jie realiai įgyvendinami? Manau tikrai ne visi ir tai normalu. Man tenka išgirsti, kai žmonės vienu metu pasižada labai daug, arba tas pažadas būna nelabai realus. Dažniausiai tokie asmenys labai greit suvokia, kur papuolė. Bet tuo gyvenimas ir žavus! Kalbant apie pažadų ištesėjimą, tai pamenu psichologės-psichoterapeutės L.Vėželienės žodžius: „…į  prigrūstą spintą naujos pavasario kolekcijos neįkiši.“  Pakankamai dažnai žmonių diena yra perpildyta įvairiausių reikalų reikaliukų. Vieni iš jų – tikrai svarbūs ir kurių negali atsisakyti, kiti – neaišku iš kur išdygę. Tad jei išsikeliame sau naują tikslą, jei kažką pasižadame sau, turime prieš tai būti „išsivalę spintą“, – sakė psichologė, išskirdama beprasmius reikalus, kurie „suvalgo“ daug mūsų brangaus laiko.

Kaip teigė pašnekovė, būtent laiko dažniausiai pritrūksta žmonėms, norintiems į gyvenimą įsileisti naujus potyrius, patirtis, veiklas ar įpročius. O išsikėlus naujus tikslus juos įgyvendinti pavyks tik tam skyrus bent šiek tiek savo laiko.

Tad kaipgi įvykdyti duotus pažadus? A.Macaitė stebuklingos formulės tvirtina neturinti, tačiau ragina tiesiog improvizuoti.

– Gyvenimas man – improvizacija, tad tų formulių gali būti tiek, kiek yra improvizuojančių. Galbūt tik svarbu tai, kad mažiau kaltintumėme ir smerktumėme save už tai, ko nepavyko pasiekti. Tai sukelia nusivylimo jausmą savimi, o jis tikrai nėra pagalbininkas mums kažką planuojant. Prieš iškeliant tikslą sau, pirmiausia siūlau gerai apmąstyti: kodėl aš to noriu, ką man tai suteiks, kam jis išvis reikalingas, ar jis ne per didelis, ar turėsiu laiko ir erdvės jo įgyvendinimui. Palinkėsiu nebijoti svajoti, nebijoti siekti, nebijoti suklupti, o suklupus atsikelti su didesniu užsispyrimu ir noru! – palinkėjo išsikeltus tikslus gyvenimo varikliu laikanti Aušra Macaitė.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą