fbpx

Saulius Oželis pripažintas geriausiu Lietuvos maltiečiu

Dalintis:

Maltos ordino pagalbos tarnybos Tauragės grupės lyderiui Sauliui Oželiui įteikta nominacija „Metų maltietis“. Apdovanojimo vyras nesureikšmina, vadina visos grupės nuopelnu ir mieliau kalba apie ordino globojamus senjorus, džiaugiasi, kad nė vienas nesusirgo koronavirusu. Saulius atvirauja, kad planuoja užleisti poziciją ir ieškoti naujų iššūkių – be jo organizacija nesugrius.

Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidiumas dar šių metų birželį nusprendė Sauliui Oželiui suteikti metų maltiečio vardą – jis pripažintas geriausiu Lietuvoje. Šį apdovanojimą, liepos mėnesį jam įteiktą Trakuose, Saulius skelbia visos Tauragės grupės nuopelnu ir nesutinka su tuo, kad tai asmeninis įvertinimas.

– Čia aš užskaitau kaip visos grupės nominaciją. Kai man ją įteikė, nuoširdžiai sakiau, kad metus padirbėsiu ir išeisiu iš Maltos ordino. Apie tai su šeima jau kalbėjau. Ateina momentas, kai reikia suvokti, kad jau neturi minčių, padarei viską, kas įmanoma, ir reikia ieškoti naujų iššūkių, – kalbėjo savanorių organizacijos vadovas. – Net šiandien galiu išeiti, žinau, kad organizacija gyvuos ir be manęs. Džiaugiuosi, kad seneliai sėkmingai išgyveno karantiną, nė vienas nesusirgo.

S.Oželis pasakojo, kad prasidėjus karantinui maltiečiai iš pradžių blaškėsi, kaip ir dauguma kitų. Sriubos du kartus nevirė, globotiniams pristatė tik sauso maisto davinius. Tačiau sunkiai vaikštantys ar beveik nesikeliantys iš patalo senoliai prašė sriubos. Tuomet maltiečių lyderis nusprendė sriubą virti, o Jonas Adomaitis ir Petras Vaičaitis pasikeisdami išvežiodavo. Visus kitus savanorius išleido atostogų.

– Labai saugojomės, automobilį tiek dezinfekavau, kad net prietaisų skydelis pabalo. Kai karantinas sušvelnėjo, viskas grįžo į senas vėžes – savanoriai iš policijos ir kitų įstaigų vykdė įprastinę veiklą, – pasakojo maltietis. – Tauragėje daug savanorių, jie dirba iš visos širdies. Neseniai prisijungė Probacijos tarnybos kolektyvas. Kriminalisto Dainiaus dovanotus pomidorų daigelius prižiūri senolė Elena, jie gausiai dera, tuoj noks. Maltiečių bulvių aruodus keletą kartų papildė sutuoktiniai Berešnai. Kartais randu kieme paliktus maišus bulvių ir burokėlių. Mano kieme privataus gyvenimo minimaliai.

Pasak Sauliaus, žmonės geraširdžiai ir dosniai aukoja seneliams – atveža uogienės, neseniai atgabeno nemažai konservuotų agurkų. Sriubas maltiečiai verda didžiuliame 60 litrų puode, tačiau ir jis per mažas – ruošiasi pirkti didesnį, 100 litrų. Nuo karantino pradžios nebevykdo socialinio verslo – neveža sriubų į kitus miestus ir šiemet to daryti jau neketina. Tačiau Tauragės maltiečiai teikia naują socialinę paslaugą – ligonius nuveža į gydymo įstaigas ir parveža. Gulinčius ligonius nugabena maltiečių turimu greitosios medicinos pagalbos automobiliu, pajėgiančius sėdėti – autobusiuku. Gali paskirti savanorį, kad žmogui atneštų vaistų ar maisto, kol jam bus paskirtas socialinis darbuotojas.

– Vienintelis minusas – norėtųsi gauti mėsytės sultiniui išvirti. Va, šito negauname, senjorams to trūksta, – atviravo maltiečių veiklos koordinatorius.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą