Savo atostogas tauragiškis aukoja sunkiai gyvenančioms šeimoms

Dalintis:

Tauragės rajono vaikai geriau negu Kalėdų senelį pažįsta visuomenininką Vidą Stašaitį, kuris kasmetines atostogas išnaudoja ne poilsiui, o geriems darbams. Vyras jau šeštą kartą surengė gerumo akciją Tauragės rajono mažiesiems ir apdovanojo juos kalėdinėmis dovanomis.

Visos Lietuvos žygeivius vienijančių pėsčiųjų žygių organizatorius kariškis Vidas Stašaitis antradienį grįžo į darbus po intensyvaus Kalėdų laikotarpio. Vyras pasiprašė atostogų ir per jas kaip ir kasmet rinko saldžias dovanas, vaisius, maisto produktus ir žaislus vaikams iš sunkiai besiverčiančių šeimų. Šiemet tauragiškis aplankė 82 šeimas, kuriose auga daugiau nei 100 vaikų.

– Nors mėgstu pamiegoti, bet kai lankiau šeimas, akys pačios atsimerkdavo ankstyvą rytą. Susidėdavau dovanas ir išvažiuodavau. Taip iki vėlyvo vakaro nevalgęs ir negėręs. Grįžtu namo, išsimiegu ir vėl kitą rytą į darbus, – pasakojo Vidas, šiemet dovanėles viso rajono vaikams išvežiojęs per tris dienas.

Jų surinkimas, sukomplektavimas ir lankymas aukoti panorusius tauragiškius truko keletą savaičių.

– Kai lankiau Skaudvilės apylinkių vaikus, dovanas į autobusiuką sukroviau keliais aukštais. Jei būtų reikėję jas vežti lengvąja mašina, būčiau kursavęs ne kartą. Per tiek darbo metų išmokau spręsti ir logistikos, ir dovanų išvežiojimo bėdas, išmokau atsirinkti, kam dovanėlių tikrai reikia. Iš pradžių turėjau 80 šeimų sąrašą, bet paskutinę minutę jis pasipildė dar dviem šeimomis. Šie metai buvo nelengvi, kilo nemažai gaisrų. Netekę namų tėvai tikrai negali galvoti apie dovanas mažiesiems. Yra daug didesnių rūpesčių, – kalbėjo V.Stašaitis.

Paklaustas, ar noriai šiemet mažiesiems aukojo tauragiškiai, V.Stašaitis patikino, kad žmonės skambino jam ir klausė, ko konkrečiai reikia. Pinigų Vidas neprašo, o norintys prisidėti gali padovanoti žaislų, nupirkti reikiamų produktų ar saldėsių. Pasak idėjos autoriaus ir organizatoriaus, net pažįstami žmonės jo vis dar klausia, kodėl prieš šventes jis rūpinasi svetimais vaikais. Vidas atremia – daro, nes gali.

– Jei žmogus nori aukoti tik pinigus, aš už juos nuperku produktų ir nusiunčiu čekį, kad parodyčiau, jog pinigai panaudoti tinkamai, – pasakojo akcijos organizatorius.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą