Sugalvojo būdą susiburti per atstumą – kartu gamins sekmadienio pietus

Dalintis:

Dacijonų kultūros renginių organizatorė Rasa Didorienė kaimo bendruomenę pakvietė sekmadieniais, nuo Atvelykio iki Sekminių, kartu gaminti tradicinius lietuviškus patiekalus ir pietauti drauge. Idėja „Visi atskirai, bet kartu!“ Dacijonuose startavo praėjusį savaitgalį. Kaimo žmonės sekmadienį namuose kepė kugelį, o šis sekmadienis – pyragų diena.  

Pasak Rasos Didorienės, negalėdama karantino laikotarpiu įprastai organizuoti renginių, ji sugalvojo kitaip sutelkti bendruomenę – septynis sekmadienius iki gegužės 31 d., Sekminių šventės, visi kartu gamins pietus ir drauge virtualiai pietaus.

– Visi sėdi namuose, susiburti negali, tai pamaniau, kad sekmadieniais kartu gamindami ir sėsdami prie pietų stalo galime smagiai, bendruomeniškai pabūti. Pirmą sekmadienį pasiūliau kepti kugelį, – apie savo idėją pasakojo Rasa. – Motinos dienos proga kepsime skaniausius pyragus. Svarbiausia, kad patiekalai būtų ruošiami pagal lietuvių tradicines receptūras.

Kugelis, pasak Rasos, kaip ir cepelinai, puikuojasi lietuviškų patiekalų populiarumo viršūnėje. Dacijonuose ji gyvena 16 metų. Atvykusi į Tauragės kraštą labai nustebo, kad kugelis čia kepamas su kiaulės kojomis ir kabinamas šaukštu tiesiai iš puodo. Plungės rajone, Salantų krašte, iš kurio ji kilusi, su kiaulės kojomis kugelio niekas nekepa – tai išgirdę vietos gyventojai išpūstų akis.

– Plungėje, kugelį kepame kitokį – jis pjaustomas, visuomet gražios, keturkampės formos. Įmaišome  spirgučių. Mano močiutė jį kepdavo su varške, morkomis, – pasakojo Rasa.

Dacijonų bendruomenės pirmininkė Andžela Jakienė kugelį kepė specialiame puode, krosnyje, pagal senovinį močiutės receptą. Regina Stalnionienė – mažytėse puodynėse. R.Didorienė bendruomenei gegužę siūlys gaminti šaltibarščius, o ant laužo savo kiemuose pabandyti išvirti košę. Tėvelio dienai, pasak jos, dacijoniškiai čirškins šašlykus.

Žymos:
Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą