Tauragiškio ieties metiko Mato Baziliausko tikslas – Europos čempionatas

Dalintis:

Gimnazistas, Tauragės sporto centro lengvaatletis Matas Baziliauskas – daugkartinis ieties metimo Lietuvos čempionas. Prieš dvi savaites Palangoje vykusiame Lietuvos ilgų metimų suaugusiųjų ir jaunimo čempionate Matui puikiai sekėsi, iš ten grįžo net su dviem medaliais – aukso ir bronzos. Jaunasis čempionas siekia dar labiau pagerinti asmeninį rekordą, tikisi su Lietuvos rinktine jau šią vasarą išvykti į varžybas Europoje.

Pradžia – mokykloje

Palangoje gegužės 6 d. vykusiame čempionate ietį Matui pavyko nusviesti 61,07 m, todėl jaunimo grupėje iškovojo I vietą, o suaugusiųjų – III vietą. Į klausimą, kokios emocijos užplūdo tapus čempionu, vaikinas kukliai atsakė, jog buvo smagu. Jis pastebėjo, kad ieties metikų Lietuvoje nėra daug, todėl konkurencija tarp jų nėra didelė.

– Tai ne pirmi tokie mano pasiekimai, Lietuvos čempionu esu gal ketvirtą kartą. Pernai su Lietuvos rinktine važiavau į Jeruzalę, kur vyko Europos čempionatas. Ten pritrūko sėkmės. O lengvąja atletika susidomėjau mokydamasis 6-oje Martyno Mažvydo progimnazijos klasėje. Pamėgau keturkovės varžybas. Reikėdavo mesti kamuoliuką, šokti į tolį, bėgti 60 ir 800 metrų. Man gerai sekdavosi mesti kamuoliuką, jis nuskriedavo 75 metrus, – prisiminė vaikinas intensyvaus sportinio kelio pradžią.

Pastebėjęs Mato „lengvą ranką“, Martyno Mažvydo progimnazijos kūno kultūros mokytojas Jonas Sabutis pasiūlė jį treniruoti žinomam Tauragės sporto centro treneriui Aloyzui Šlepavičiui.

– Taip pradėjau treniruotis Sporto centre. Sportuoti man visada patiko, žaisdavau krepšinį, lankiau lengvosios atletikos būrelį, bėgimą, galiausiai apsistojau ties ieties metimu. Ši rungtis iš karto man labiausiai patiko, tai – įdomi sporto šaka. Dabar treniruojuosi kelis kartus per savaitę po dvi valandas Tauragėje, kartą per savaitę važiuoju į treniruotę Kaune pas garsią trenerę Teresę Nekrošaitę, kuri mane moko ieties metimo technikos paslapčių, – pasakojo Matas.

Palangoje ilgų metimų čempionate Matas Baziliauskas iškovojo aukso ir bronzos medalius. Asmeninio albumo nuotrauka

Vienintelis iš Tauragės

Perspektyviam ir gabiam auklėtiniui M.Baziliauskui Tauragės sporto centras apmoka keliones į Kauną, kadangi ten jis ugdo meistriškumą. Vaikinui nelengva, jam tenka nuolatos treniruotis, kadangi pasibaigus vienoms varžyboms netrukus turi skubėti į kitas. Šį šeštadienį, gegužės 20 dieną, jis Birštone susirungs su geriausiais ieties metikais iš visos Lietuvos.

– Varžybų metu jaudulys yra, bet nelabai didelis. Truputį pasijaudini, prasidėjus varžyboms jis pradingsta, nes pradedi galvoti apie metimo techniką. Ieties metikų šalyje nėra daug – lengvoji atletika Lietuvoje nėra populiari. Manau, jog populiaresnis krepšinis ar futbolas. Nesėkmės atveju pasižiūriu, kokias klaidas dariau – ar blogai koją pastačiau, ar ranka ne tokiame aukštyje buvo, paskui per kitas varžybas stengiuosi jų nekartoti, – atviravo sportininkas.

Mesdamas ietį Matas pasiekė asmeninį rekordą. Vaikinas neabejoja, kad tai ne visos jo galimybės, ateityje rezultatas bus dar geresnis, nes treniruodamasis vis tobulėja. Jis tvirtino, jog sportuodamas jaučiasi geriausiai, smagu siekti pergalės.

– Trenerė Kaune sakė, jog reikia šiek tiek pakoreguoti metimo techniką ir bus žymiai geresnis rezultatas. Suaugusiųjų grupėje ieties metimo Lietuvos rekordas – 89 metrai. Kol kas iki to rekordo man tolimas kelias. Aš dabar esu jaunimo grupėje, nuo 18 metų jau yra suaugusiųjų grupė, ten amžiaus cenzo nėra, – kalbėjo pašnekovas, patikinęs, jog nesilaiko jokio specialaus mitybos raciono ar griežto dienos režimo, nors gal reikėtų.

Jis įžvelgia šios sporto šakos naudą – išmokė suvaldyti jaudulį ir išlavino kantrybę, nes treniruočių procesas reikalauja didelio kantrumo ir atkaklumo. Vaikinas sakė žinantis, kad iš karto viskas tobulai nepavyksta, profesionalumas įgaunamas tik labai stengiantis.

– Reikia laiko, kad pasiekčiau kuo geresnę sportinę formą. Iš Tauragės aš esu vienintelis ieties metikas, dar yra tauragiškis disko metikas Arminas Ačas, dabar jis Vilniuje mokosi. Palangoje jis nusviedė diską 45,65 m ir tapo Lietuvos disko metimo čempionu jaunių grupėje. Aš disko mesti nebandžiau, nes nelabai noriu, – atvirtavo sportininkas, džiaugdamasis, jog gimtajame mieste yra puikių sportininkų.

Tikslas – Lietuvos rinktinė

M.Baziliauskas atviravo, nors treniruojasi aktyviai, tačiau jam pavyksta suderinti sportą ir mokymąsi. Matas mokosi „Versmėje“, trečioje gimnazijos klasėje.

– Man patinka tikslieji mokslai. Dar nenusprendžiau, ką studijuosiu. Kažin, ar baigęs gimnaziją pasirinksiu sportininko specialybę, nes patyrus rimtą traumą būtų sudėtinga toje srityje dirbti. Dabar sportinių varžybų sezono įkarštis, todėl laisvalaikio kitiems pomėgiams nelieka. Varžybų maratonas prasideda pavasario pabaigoje ir baigiasi vėlyvą rudenį. Žiemą būna pertrauka. Ir per vasarą aš aktyviai treniruosiuosi ir vyksiu į varžybas, – planus atskleidė vaikinas, kuriam iki šiol net mintis nekilo atsisveikinti su pamėgta sporto šaka.

Šių metų liepą vyks Europos čempionatas, kuriame Matas labai nori dalyvauti. Jeigu pavyks ietį nuskraidinti penkis metrus toliau nei Palangoje, iki 66 metrų, tai išsipildys tauragiškio svajonė.

– Tie keli metrai – nedaug, tikiuosi, kad man pavyks. Gal išsipildys mano svajonė ir su Lietuvos rinktine išvyksiu į Europos čempionatą. Noriu padėkoti savo treneriui Aloyzui Šlepavičiui ir Sporto centro administracijai už palaikymą, o kūno kultūros mokytojui Jonui Sabučiui, kad užvedė ant to kelio, – džiaugiasi Matas Baziliauskas, kad mokytojai padėjo atskleisti jo gabumus, iki šiol jį treniruoja ir padeda siekti ambicingų tikslų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą