fbpx

Vadybininkės biurą iškeitė į pareigūnės uniformą

Dalintis:

Jau įprasta, kad spalio 2-ąją policijos pareigūnai sulaukia daugybės sveikinimų savo profesinės šventės proga. Šiemet sveikinimų taip pat bus, tačiau jie greičiausiai skambės tik artimiausių žmonių rate, mat dėl pandemijos jokių iškilmių nevyks. Trumpo pokalbio apie pasikeitusią tarnybą susitikome su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus tyrėja Rasvita Stirbiene.

Angelų sargų, arba policijos, diena atkurta prie tris dešimtmečius. Kasmet profesinė pareigūnų šventė minima iškilmingai, pradedant dieną mišiomis, vėliau pasveikinant visus, esančius tarnyboje, įteikiant apdovanojimus ir padėkas geriausiems policininkams. Tačiau saugant sveikatą ir iki minimumo stengiantis sumažinti galimybę užsikrėsti mūsų sargams šiemet nuspręsta apsieiti be šventės.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Reagavimo skyriaus tyrėja Rasvita Stirbienė pareigūnė jau beveik septyneri metai. Visai neseniai savo gimimo dieną atšventusi pašnekovė labai laukė ir Angelų sargų dienos, kurią paminės artimųjų rate. Kodėl vadybininkės išsilavinimą įgijusi Rasvita nusprendė žengti pareigūnės keliu?

– Bandžiau baigusi vidurinę mokyklą įstoti į Policijos akademiją, tačiau nepavyko ir daugiau nebebandžiau. Gal per daug savimi pasitikėjau, o nepavykus apėmė nusivylimas. Vėliau sukūriau šeimą, gimė vaikai, baigiau kitos srities studijas, susiradau darbą. Bet kai pamačiau skelbimą, kad aukštąjį išsilavinimą įgiję žmonės gali baigti kursus ir tapti pareigūnais, nutariau dar kartą pamėginti, – pasakojo R.Stirbienė.

Pareigūnui keliamas sąlygas jauna mama atitiko – įgijusi aukštąjį išsilavinimą, dar nesiekė nurodytos amžiaus ribos. Taigi nusiuntė dokumentus ir išvyko mokytis. Pareigūnė atvirauja, kad vadybinis išsilavinimas ir ankstesnio darbo patirtis šiandien duoda daug naudos darbe. Labai praverčia bendravimo įgūdžiai, patekus į sudėtingas situacijas. Kalbant apie darbą, net per kaukę galima justi pareigūnės šypseną, ji džiaugiasi, kad nejaučia monotonijos ir kiekviena jos diena vis kitokia.

­– Niekada nežinai, kokia bus pamaina, kai ją pradedi. Tave gali nusiųsti į tą pačią vietą pas tą patį asmenį, kur jau buvai kelis kartus, bet vis tiek viskas bus kitaip. Be to, tenka kasdien mokytis, net išdalinus naujas uniformas gavome ir aprašymus ką galime derinti su senąja apranga, o ko ne. Taip, man prieš pamainą nekyla klausimų, ką rengtis, – juokavo Rasvita, patikinanti, kad neperšaunamos liemenės nepatogumą pajunta tik karštomis dienomis.

Pandemija pakeitė ne tik pareigūnų šventes, bet ir visą darbą. Kaip ir daugeliui kitų sričių specialistų, jiems tenka naudotis dezinfekcinėmis priemonėmis, mautis pirštines, dėvėti apsaugines kaukes. Tai sukelia nepatogumų, tačiau būtina.

– Karantino pradžioje žmonės kiek labiau baiminosi viruso ir atsargiau elgėsi. Buvo, kad vienas žmogus durų neatidarė ir bendravo pro uždarytas duris būtent dėl savo saugumo. Ir dabar kartais be didesnio reikalo žmonės į mūsų tarnybinius automobilius nesėda, pasisiūlo pastovėti lauke. Tačiau pamažu pradeda atsipalaiduoti. Matome, kad daug kas vis dar mano, kad pareigūnai tik baudžia, ir kai bandai aiškinti, jog atšvaitas ar kaukė būtinas dėl jo paties saugumo, nelabai supranta. Kartais ir girti vairuotojai sako, jog nieko čia tokio, kad vairavo, išgėrę, – nuostabos pokalbio metu neslėpė Reagavimo skyriaus tyrėja.

Pasiteiravome pareigūnės ir apie reagavimą į C kategorijos iškvietimus (kai negresia pavojus žmogaus gyvybei). Ar tikrai gerai, kad pareigūnai bandys su žmonėmis bendrauti nuotoliniu būdu? Pašnekovė tvirtina, kad darbo nuo to mažiau nebus, tačiau įžvelgė pliusų.

– Manau, kad dalis žmonių per šį laikotarpį išmoks naudotis elektroninėmis priemonėmis, kuriomis galima parašyti pareiškimus, pranešti apie neleistinoje vietoje pastatytus automobilius. Pareigūnai dėl to tikrai rankas susidėję nesėdės, nes mums reikia tikrinti saviizoliacijoje esančius asmenis, kurių yra tikrai nemažai, – atviravo Rasvita.

Ar teko užfiksuoti pažeidimų? Pašnekovė tikina, kad visko buvo.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ pranešė Tauragės AVPK, iškilmingas Angelų sargų dienos minėjimas šiemet nevyks.

„Šventė bus kuklesnė, be didesnio šurmulio. Profesinę šventę pasitiksime Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato salėje. Minėjimo metu tradiciškai Tauragės AVPK viršininko įsakymu bus apdovanoti 57 geriausi apskrities komisariatų pareigūnai. Sveikiname pareigūnus su profesine švente! Dėkojame visiems už profesionalų pareigų atlikimą, atsidavimą profesijai“, – visus Tauragės apskrities pareigūnus sveikina policijos komisariatas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą