Viename gražiausių bėgimų tauragiškė tapo prizininke

Dalintis:

Kuršių nerijoje vyko tradicinis bėgimas „Trail Kuršių nerija“, kuriame dalyvavo ir Tauragės bėgimo klubo nariai. „42+ km“ bėgusi Daiva Kaubrienė moterų grupėje laimėjo II vietą. Nuo mokyklos laikų sportuojanti tauragiškė patikino, kad trasoje iššūkių netrūko.

Viename gražiausių bėgimų Lietuvoje – „Trail Kuršių nerija“ bėgikai turėjo galimybę rinktis iš kelių distancijų. Kaip informavo Tauragės bėgimo klubo pirmininkas Linas Naujokas, jis su Giedriumi Valunta bėgo 30+ km distanciją, 10+ km pasirinko bėgti Aušra Stankienė su Raldu Laucevičiumi, 21+ km bėgo Inga Mačaitienė, Jurgita Mikleburst, Gustė Kščenavičiūtė ir Raimondas Šileika, 42+ km bėgo Daiva Kaubrienė, Arūnas Vladička ir Kęstutis Petrikas. Modestas Gečas bėgo 50+ km, o vienintelis tauragiškis Vilius Dičmonas bėgo 70+ km.

Pasirinktas trasas įveikti pavyko visiems. Antrosios vietos laimėtoja D.Kaubrienė, bėgusi 42+ km trasoje, „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad jos bėgime naudojamas laikrodis užfiksavo 43,6 km atstumą. Bėgti buvo nelengva.

– Bėgti treilo trasa dvigubai sunkiau nei lygiu keliu. Smiltynėje teko bėgti 7 km pajūrio smėliu, tada mišku – ir per nuvirtusius medžius peršokti. Tai įdomus bėgimas, reikalaujantis galvoti, apskaičiuoti jėgas. Negali per greit bėgti, nes nebaigsi trasos, – kalbėjo D.Kaubrienė, tik vasarą savo gimtadienio proga įveikusi pirmąjį maratoną sostinėje. – Savo 48-ojo gimtadienio proga nutariau bėgti maratoną. Buvo rugpjūtis, 30 laipsnių karščio, tik laimei trasa lygi. Net nesvajojau finišą pasiekti pirma.

trail kursiu nerija

Daiva Kaubrienė (kairėje) moterų grupėje laimėjo II vietą. Tauragės bėgimo klubo nuotrauka

Nuo mokyklos laikų sportuojanti tauragiškė maratoną tąkart lygioje parko trasoje įveikė pirma. Pašnekovė pasakojo, kad ilgą pertrauką nuo sporto turėjo tik 1995–2009 metais. Vėliau dėl sėdimojo darbo pajutusi skausmus nusprendė vėl bėgioti.

– Organizmas davė signalą, kreipiausi į medikus, kurie nusiuntė mane reabilitacijai. Nuo tada nenustoju kasdien mankštintis, visąlaik judu. Bėgioju dažniausiai kas antrą dieną – kaip organizmas pasako. Nubėgu po 10–15 km. Tik prieš Kuršių nerijos treilą stipriau ruošiausi, bėgiojau ilgesnius atstumus, – sakė nugaros išvaržą turinti bėgikė, iš medikų išgirdusi rekomendacijas mažiau judėti, tačiau skausmų išvengianti tik elgdamasi priešingai.

Daiva Kaubrienė atskleidė, kad po Kuršių nerijoje įveiktų kilometrų per kiek daugiau nei 4 valandas jos laikrodis rodė, jog organizmas sunaudojo 3800 kalorijų – tai maždaug tiek, kiek vidutinis žmogus suvalgo per dvi dienas. Pailsėjusi po ilgo bėgimo sportiška moteris ir vėl ketina leistis į trasą. Artimiausiu metu laukia bėgimas Karių dienai paminėti. Ir nors vyras bei dukra nebėgioja, D.Kaubrienė dažnai į stadioną atsiveda anūką – gal jaunėlis paseks močiutės pėdomis.

– 30 km bėgti per Tauragę sudėtingiau, tenka sukti pro Konvencijos paminklą, bėgti iki Oko miško. Matau, kaip tvarkoma Tauragė. Ir dalyvaudama varžybose kituose miestuose galiu palyginti: Tauragė – labai gražus miestas. Bėgiodama pamatau daugiau, nei sėdusi prie mašinos vairo, – teigė Daiva.

Bėgikė pastebi ir jaunesnės bei vyresnės kartos bėgikų skirtumus. Jos įsitikinimu, bėgimas yra įdirbis, tad neužteks nubėgti kelis šimtus metrų, nusifotografuoti socialiniams tinklams. Rezultatas pasiekiamas tik atkakliu darbu. O laimėjimai Daivą „veža“ ir skatina stengtis toliau.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą