fbpx

Vienas pirmųjų nuo koronaviruso paskiepytas pacientas – kraštietis Liudas Urbonas

Dalintis:

Skubos tvarka prieš savaitę Santaros klinikose nuo koronaviruso buvo paskiepytas tauragiškis Liudas Urbonas, kuriam 2020-ųjų birželį buvo persodintos kepenys. Didžiausių šalies klinikų pacientas džiaugiasi sulaukęs skiepo, kuris jam gyvybiškai svarbus, nes vartoja imunitetą slopinančius vaistus. Vyras papasakojo keletą dešimtmečių siekiančią savo ligos istoriją.

Verslininkas Liudas Urbonas (65), bendrovės „Luvesa“, prekiaujančios naudotais automobiliais, įkūrėjas, aštuonerius metus visais įmanomais būdais gydėsi virusinį C hepatitą, deja, būklė blogėjo, kol medikai jam konstatavo – būtina kepenų transplantacija. Vyras neįsivaizduoja, kur hepatitu galėjo užsikrėsti. Kad juo serga, paaiškėjo atlikus tyrimus prieš tulžies pūslės šalinimo operaciją.

– Daug kur hepatitą galėjau pasigriebti: armijoje, pas odontologą, gulėdamas ligoninėse, skiepydamasis. Anksčiau medicina naudojo daugkartinius švirkštus, gal jie buvo prastai sterilizuoti. Prieš aštuonerius metus, ruošdami tulžies pūslės šalinimo operacijai, mane ištyrę gydytojai sakė, kad hepatitas vystėsi apie 30 metų, jis mane po truputį graužė, – atviravo verslininkas. – Po tulžies pašalinimo kepenis gydžiausi įvairiais vaistais, vieni, antri nepadėjo, tik treti padėjo. Bet jau vėžys buvo įsimetęs ir pradėjo augti, trys augliai buvo, du uždegino, o vienas liko.

Pasak L.Urbono, progresuojančios ligos simptomų jis ilgai nejautė. Donoro kepenys į Lietuvą buvo atgabenti iš Rygos, gydytojai Liudui atskleidė tik tiek, kad tai jauno žmogaus kepenys. Transplantacijos tauragiškis laukė apie metus. Operacijoje dalyvavo apie 20 medikų, ji tęsėsi apie 12 val.

– Kol hepatitas vystėsi, nieko neskaudėjo, tik nuolatos jaučiau silpnumą. Nė vienas nėra nuo šios ligos apsaugotas, galbūt nė nežino, kad yra šio viruso nešiotojas, todėl reikia profilaktiškai tirtis. Po operacijos 5 paras buvau komoje, du mėnesius gulėjau ligoninėje. Nors karantinas dar buvo nesibaigęs, bet reikėjo ir operavausi. Kiti mane ragino to nedaryti, sakė, kad galiu nebepabusti po operacijos, bet pagalvojau, kad abiem variantais galiu mirti. Ir vis dėlto medikai mane išgelbėjo, – pasakojo vyras. – Po operacijos komplikacijų nekilo, tik nuolatos gėriau nuskausminamuosius. Dabar gerai jaučiuosi, tik negaliu sunkiai kelti, nešioju specialų diržą, daug ką valgyti galiu, kai kuriais produktais tik pasigardžiuoju.

Liudas Urbonas privalo gerti daug vaistų, su papildais ir vitaminais – apie 15 tablečių per dieną. Svarbiausią vaistą turi išgerti minučių tikslumu, jis slopina imuninę sistemą. Klinikose vyrą įspėjo, kad pasiskiepijus nuo koronaviruso gali pakilti temperatūra, tačiau taip neatsitiko. Skiepijimo procedūra buvo atlikta sausio 7-ąją.

– Aš visiškai neturiu imuniteto, todėl mane ir skiepijo nuo koronaviruso. Nuo bet kokios bakterijos ar viruso galiu numirti. Po operacijos kas mėnesį važiuoju į Santaros klinikas, ten atlieka tyrimus ir koreguoja medikamentų dozes. Po skiepo dūrio vietą kairėje rankoje nemaloniai maudė, bet kitą dieną skausmo neliko, – prisiminė verslininkas. – Jei manęs paklaustų, ar bijojau šio skiepo, atsakyčiau – transplantacijos nebijojau, tai skiepo juo labiau. Rudenį pasiskiepijau nuo gripo, taip pat nieko blogo nenutiko. Nereikia skiepų bijoti ir klausytis visokių propagandų.

Liudas Urbonas atskleidė, kad jo šeima koronavirusu nesirgo, o atėjus eilei – skiepysis visi.

Paklaustas, kaip karantiną išgyvena jo verslas, L.Urbonas sakė, kad kaip ir daugumai, ypač įvesti judėjimo ribojimai, – pakenkė. Pagrindiniai naudotų automobilių pirkėjai buvo iš rytų šalių, dabar atvykti jie negali, todėl iš vakarų šalių parvežtos mašinos pardavimo aikštelėje laukia geresnių laikų.

– Karantinas visus veikia, nėra darbo, neaišku, kada viskas pajudės. Pirmosios koronaviruso bangos metu darbuotojus išleidome į prastovas, jas mokėjo valdžia, o daugiau jokios paramos negavome. Stovim ir kenčiam, – apie rūpesčius kalbėjo verslininkas. – Linkiu greičiau visiems pasiskiepyti, tuomet greičiau pasibaigs visi sunkumai.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą