Vyksta kunigų rotacija – sunerimo dėl Tauragės klebono

Dalintis:

Prieš du mėnesius Telšių vyskupijai pradėjus vadovauti Algirdui Jurevičiui, kunigai ir parapijiečiai svarstė, ar naujasis vyskupas laikysis įprastos kadencijų tvarkos. Ilgai laukti neteko – rugpjūčio pradžioje Telšių kurija paskelbė apie kunigų perkėlimą iš vienų parapijų į kitas.

Birželio 1 d. popiežius Pranciškus Telšių vyskupo ordinaro pareigas pavedė Algirdui Jurevičiui, Kauno arkivyskupijos apaštališkajam administratoriui. Nuo tada kaskart kunigai ir parapijiečiai padiskutuodavo, ar naujasis vyskupas laikysis tradicinės kunigų perkėlimo tvarkos, ar atsisakys šios praktikos.

Ne paslaptis, kad kunigų kilnojimas vis į kitas parapijas labai skaudus tikinčiųjų bendruomenėms. Vos spėję priprasti ir pamilti savo parapijos kleboną, sužinoję apie jo perkėlimą kitur, parapijiečiai išgyvena, nusivilia, net siunčia prašymus į Telšių vyskupiją.

Prieš dvejus metus į Tauragės Švč. Trejybės parapiją klebonas Marius Venskus atvyko iš Palangos parapijos. Charizmatiškasis klebonas labai greitai pelnė tikinčiųjų bendruomenės prielankumą. Rugpjūčio pradžioje Telšių kurijai paskelbus apie kunigų perskirstymą, Tauragėje nuvilnijo nerimo banga, kad mylimo klebono neiškeldintų kitur. Susirūpinę žmonės skambino į „Tauragės kurjerio“ redakciją ir apie tai teiravosi.

– Manęs niekur neperkelia, aš lieku šioje parapijoje, – kalbėjo Marius Venskus. – Iš mūsų iškelia kunigą Donatą Žukauską. Viskas paskelbta, žmonės gali pasižiūrėti, nėra jiems ko nerimauti, apie tai gali paklausti manęs.

Tauragės Švč. Trejybės parapijos kunigas D.Žukauskas, vykdęs vikaro pareigas, paskirtas Žemaičių Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijos vikaru. Vietoj jo dirbs kunigas Sigitas Valauskis, atvykstantis iš Naujosios Akmenės Šventosios Dvasios Atsiuntimo parapijos.

Patvirtinta Telšių vyskupijos dvasininkų solidarumo brolijos valdyba penkerių metų kadencijai. Tarp septynių valdybos narių garbės kanauninku skelbiamas klebonas Alvydas Bridikis, ilgai vadovavęs Tauragės Švč. Trejybės parapijai, dabar dirbantis Skaudvilės parapijoje.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą