90-mečio proga sukurta laudacija pirmajai bibliotekos vadovei

Dalintis:

Tauragės rajono Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka skaičiuoja jau 91-uosius gyvavimo metus. Penktadienį į prasmingos sukakties šventę susirinko pilna skaitykla svečių, o renginį vedė kraštietis aktorius Juozas Gaižauskas.

– Kadaise biblioteka talpino vos 10 knygų. Šiandien čia yra daugiau nei 70 tūkst. leidinių, ­– renginį pradėjo Juozas Gaižauskas, dėstydamas Birutės Baltrušaitytės bibliotekos istorijos seką nuo pat 1931-ųjų.

Su „Tauragės kurjeriu“ kalbėjusi trejus metus bibliotekai vadovaujanti Meilutė Parnarauskienė prisiminė ir ankstesnius jubiliejus, kuriuose jai teko ne tik dalyvauti, bet ir juos organizuoti, būti renginių vedėja.

– Dirbu bibliotekoje tiek, kad švenčiau ir 80-metį, ir 70-metį, ir dabar jau 90-metį. Žiūrint iš retrospektyvos, atrodo, kad labai daug metų praėjo. Bet kai dirbi mėgiamą darbą ir su mylimu kolektyvu, atrodo viskas buvo čia pat ir visai neseniai. Turime nerimo, nes pandeminė situacija, – kalbėjo M.Parnarauskienė. – Biblioteka įsteigta birželio mėnesį, bet visada švenčiame maždaug rugsėjo–spalio mėnesiais. Šventės nukėlimą į rudenį galima palyginti su derliaus nuėmimu, metų rezultatais. Džiaugiamės, kad miestas judinamas. Biblioteka – seniausia kultūros įstaiga Tauragėje. Nacionalinė biblioteka švenčia 100-metį, mes 90-metį. Nedaug atsiliekame.

Renginio vedėjas Juozas Gaižauskas Tauragę prilygino kurortui. Mortos Mikutytės nuotrauka

Bibliotekos vadovė įsitikinusi – Tauragės Birutės Baltrušaitytės biblioteka turi savo tapatumą, kurį diktuoja viešajai bibliotekai suteiktas poetės Birutės Baltrušaitytės vardas. Stengiamasi jo laikytis, nepamirštant ir pirmosios vadovės Larisos Kopaitės, kuri buvo išskirtinė moteris, įgijusi du aukštojo mokslo diplomus – aniems laikams tai buvo ypatingai reta.

Laudaciją Larisai Kopaitei sukūrė ir susirinkusiems skaitė Eugenijus Šaltis. Mortos Mikutytės nuotrauka

Visa šventė pavadinta „Laudacija Larisai Kopaitei“, o žinomas Tauragės krašto kūrėjas Eugenijus Šaltis perskaitė savo kūrybos pagiriamuosius žodžius pirmajai bibliotekos vadovei.

Renginio metu bibliotekos kolektyvas sulaukė gausybės sveikinimų, linkėjimų, dovanų. Prie mikrofono stojęs rajono meras Dovydas Kaminskas linkėjo tolesnių pokyčių.

Jubiliejaus proga bibliotekininkus sveikino ir Tauragės ugdymo įstaigų vadovai. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Biblioteka keitėsi ir tobulėjo nuo dešimties iki tūkstančių knygų. Sunkus darbas padėti išsirinkti knygą iš tokios gausybės. Noras išvis nebesirinkti – tai didžiausia grėsmė, – tvirtino D.Kaminskas, dalydamas padėkas bibliotekos darbuotojams už jų darbą.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą