Antradienį – pusę paros truksianti „Muziejų naktis“

Dalintis:

Artėjant Tarptautinei muziejų dienai skelbiama, kad ir vėl vyks tradicinė „Muziejų naktis“. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ kolektyvas žada visiems atviras ekspozicijas, dviejų knygų gyvus pristatymus, parodas ir turiningą laiką.

Nuo 2005-ųjų Tarptautinė muziejų diena minima organizuojant „Muziejų nakties“ renginius. Paprastai šių renginių metu žmonės gali nemokamai išvysti muziejų ekspozicijas, dalyvauti pristatymuose, kurie vyksta tuomet, kai įprastai muziejai jau nebeveikia.

Pagaliau Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia užsukti į „gyvą“ renginį. Antradienį, gegužės 18-ąją, muziejaus ir jo padalinių darbas startuos 9 valandą, o svečius priims iki 21 val.

– „Muziejų naktis“ orientuota į muziejų atvėrimą žmonėms, lankytojams. Visas „Santakos“ muziejaus ir jo padalinių ekspozicijas bus galima apžiūrėti nemokamai. Šiemet renginį atidarysime mandalų parodos pristatymu pilies menėse. Paroda veiks mėnesį. Vėliau gyvai pristatysime dvi karantino metu muziejaus išleistas knygas, – pasakojo renginių organizatorė Renata Jančiauskienė.

Kaip sakė R.Jančiauskienė, dėl karantino reikalavimų patalpose galėtų tilpti tik labai nedidelė dalis žmonių, todėl dauguma renginių planuojami lauke, po atviru dangumi. Parodas apžiūrėti bus galima užeiti nedidelėmis grupelėmis.

Lankytojų laukia jau eksponuojama analoginės fotografijos paroda „Contact“. Visgi muziejus žada, kad bus ir išsamus šios parodos darbų pristatymas – atvyks Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalio vienas iš organizatorių.

Gamtos ekspozicijoje muziejaus lankytojai išvys nuotraukų parodą „Pavasaris ant sparnų“.

Skaudvilės krašto muziejuje taip pat lankytojų lauks ne tik ekspozicija, bet ir paroda „Kūrybos aruodai“. Joje – skaudviliškių darbai įvairia tematika, atlikti įvairiausiomis technikomis. Galiausiai 18 val. numatytas Skaudvilės aikštės projekcinio 3D maketo teatralizuotas pristatymas.

Tremties ir rezistencijos muziejuje suplanuota filmų „Tauragės krašto tremtiniai“ ir „Vilko vaikai – nutylėtos tragedijos įamžinimas“ demonstracija. Galima registruotis ir edukacijai „Muziejus tamsoje“ – dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registruotis tel. 8 639 45 667.

– Bijantys susirgti ar negalintys dalyvauti, tai padaryti galės virtualiai – bus kelios renginių transliacijos internete. Muziejus gyvena metus į priekį, tad tai ką dabar pamatys lankytojai, buvo suplanuota jau kone prieš metus, – atviravo renginių organizatorė-edukatorė Renata Jančiauskienė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą