fbpx

Augantis „Menų festas“ kviečia susiburti trečią kartą

Dalintis:

Trečius metus iš eilės organizuojamas „Menų festas“ – Tauragės aktyvios jaunuomenės kūrinys, rytoj startuosiantis paroda. Organizatoriai tikisi palaipsniui savo kūrinį išauginti iki tikro festivalio, su palapinių miesteliu ir gausybe kokybiškų koncertų. Tačiau jau ir šįkart, žadama, pramogų netrūks.

Tauragėje planuojamas „Menų festas“ šiemet mini savo trečiąjį gimtadienį. Gausus būrys jaunų organizatorių pasistengė kaip reikiant – pakviesta įvairių grupių ir atlikėjų, muzikinę programą festivalio lankytojams dovanos ir Tauragės atlikėjai. Be to, vyks ir meno darbų parodos, o penktadienį – žinomo gamtos fotografo Mariaus Čepulio paskaita.

– Organizuojame festivalį dešimt žmonių. Visi esame gimnazistai iš skirtingų klasių, aš prie organizavimo darbų prisidėjau antrais festivalio metais. Iš esmės, visi šiek tiek esame susiję su menu – vieni piešia, kiti fotografuoja, treti groja, – pasakojo vienas iš organizatorių, „Versmės“ gimnazistas Tadas Kaminskas.

Pašnekovas vardijo, kad planuojant festivalio programą daug prisidėjo Donata Buciūtė, Aistė Naujokaitė, Paulius Statkus, Daina Remeikaitė, Domantė Katauskaitė, Justinas Stankus, Berta Bartušytė, Aistė Rekašiūtė ir Kristina Kovaliova. Kai kurių iš organizatorių darbai bus eksponuojami jau rytoj festivalio atidarymo renginyje.

– Jaunimo erdvėje buvo organizuojamas „City Alumni“ renginys, kurio metu generavome idėjas, ko trūksta mūsų miestui. Taip ir kilo mintis apie festivalio organizavimą. Kadangi festivaliui jau treji, tai turėsime jau tradicinį veiklų vakarą bei koncertinę programą, tačiau kai kas ir keisis. Mes po festivalio darome apklausas, teiraujamės, kas buvo įdomu. Tad šiemet sulauks žiūrovai daug kviestinių grupių, – kalbėjo Donata Buciūtė, besimokanti Žalgirių gimnazijoje. – Prisikviesti grupes ir atlikėjus nebuvo sunku. Kai kurie po karantino net patys siūlėsi.

Po to, kai gyvenimo ritmą gerokai pakoregavo karantinas, apie galimybę apsilankyti festivalyje teiraujasi ne tik atlikėjai, bet ir žiūrovai. Iš kitų miestų planuojantys atvažiuoti svečiai klausia, ar bus įleisti, ar tikrai visi numatyti renginiai įvyks. Organizatoriai viliasi, kad viskas vyks sklandžiai.

Šiais metais festivalio pradžia jau rytoj ir tęsis renginių ciklas iki pat šeštadienio. Tauragės pilies kiemelyje planuojamas trijų jaunimo tarpe populiarių grupių – ba. (M.A.M.A. 2019 apdovanojimuose pripažinti metų roko grupe), Abudu ir Sadboi – pasirodymai. Taip pat bus ir mažiau atsiskleidusių grupių, tokių kaip diso.kognityvas, Kieno Mishke Kankorezhiai, Miss Match, Džemas, bei solistų (Austėja Pukelytė, Anelė Matrosovaitė, Meidė Šlamaitė ir dar keleto kitų atlikėjų) koncertas. Skelbiama, kad parodų bus net 16, dar slemo renginys „Mūsų pagrindinis tikslas yra atgyvinti veiksmą mieste, bei suteikti pagrindą norintiems įvairių sričių menininkams pasireikšti, tuo pat metu atnešant ir šiokią tokią kultūrinę vertę Tauragei. Dalyvavimas festivalyje ir įsitraukimas į jo veiklos organizavimą yra visiškai nemokamas ir yra vykdomas iš projektinių lėšų“, – tikina festivalį organizuojantys gimnazistai, finansavimą gavę iš Tauragės rajono savivaldybės bei Kultūros tarybos.

„Menų festo“ organizatoriai – Tauragės jaunimas. Organizatorių atsiųsta nuotrauka

– Kitąmet gal net pavyks suorganizuoti palapinių miestelį, kaip tikruose festivaliuose būna. Turime Lakštingalų slėnį, Taurų parką, tad kur nors vietos tam tikrai atsirastų, – tolimesnės ateities planais pasidalijo tauragiškė D.Buciūtė.

Pirmoji „Menų festo“ paroda bus atidaryta jau rytoj 16 val. Darbai bus eksponuojami Tauragės pilies ir kultūros rūmų erdvėse. Juos apžiūrėjus, 18 val., Tauragės kultūros rūmų konferencijų salėje suplanuota žinomo gamtos fotografo Mariaus Čepulio paskaita. Primename, kad vietų skaičius salėje labai ribotas. Penktadienį, 17 val., Tauragės bendruomenių namuose suplanuotas jau tradicinis žaidimų vakaras „Streetplay III“. Jį pratęs 20 val. prasidėsiantis „Slemas su ragais“. Jo metu pilies menėse suplanuotas ir Anelės Matrosovaitės pasirodymas.

Smagi koncertinė programa suplanuota šeštadienio dienai. Pradžia numatyta jau 15 val. Sceną užims grupės ba., Abudu ir Sadboi. Klausytojų dėmesio lauks diso.kognityvas, Kieno Mishke Kankorezhiai, Miss Match, Džemas. Bus ir tauragiškiams žinomi solistai – Austėja Pukelytė, Anelė Matrosovaitė, Meidė Šlamaitė.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą