Bibliotekininkai apgailestauja: knygų mugę organizatoriai nukėlė

Dalintis:

Šiandien išplatintas pranešimas, kad Vilniaus knygų mugė perkeliama į 2022-uosius metus. Tauragės B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos vadovė Meilutė Parnarauskienė žinią priėmė su apgailestavimu – bibliotekos kolektyvas šioje mugėje ieškodavo naujų autorių, susipažindavo su kitų kolegų projektais.

Karantinas ir pandemija pasiglemžė galybę renginių jau 2020-aisiaisi. Didžiulių masinių renginių organizatoriai kitaip dėlioja ir 2021-ųjų planus. Jau pranešta, kad didžioji tradicinė Kaziuko mugė vyks virtualiai. O štai Vilniaus knygų mugę nutarta atidėti iki 2022-ųjų.

„Nors artėjantis pavasaris teikia vilčių, kad situacija pasikeis, tačiau rizikuoti jau nebegalime. Pandemijos situacija vis dar neaiški, o tokio masto renginio per mėnesį nesuorganizuosime“, – pranešime spaudai cituojamas Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ vadovas Justinas Bortkevičius.

Kitų metų Vilniaus knygų mugės data – 2022 metų vasario 24–27 dienos.

„Vaizdas kaip tekstas“ –  tokia buvo šių metų tarptautinės Vilniaus knygų mugės tema. Šis renginys – ne vien tik apie knygų pristatymus ir pardavimus. Daugelis ten vykdavo susipažinti su autoriais, gauti jų autografus. Skaitytojus pasitikdavo ir iliustruotojai bei leidėjai, kritikai, apžvalgininkai, spaustuvininkai.

Vilniaus knygų mugė

Kasmet į Vilniaus knygų mugę vykdavo ir didelė dalis Tauragės rajono B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kolektyvo. Vadovė Meilutė Parnarauskienė paskaojo, kad ten ne tik susipažindavo su naujausiais leidiniais, jų autoriais, bet ir sutikdavo savo kolegas iš kitų miestų, susipažindavo su jų vykdomais projektais.

– Mugėje apie trejus metus veikė atskira bibliotekų erdvė, kur galėdavo pasidomėti kolegų projektais ir jais pasidžiaugti. Apžvelgdavome knygų ir kitų leidinių naujienas, tendencijas, užmegzdavome ryšį su autoriais, galėdavome juos betarpiškai pakviesti atvykti į Tauragę. Bent 4 valandas praleisdavome su kolektyvu mugėje, – kalbėjo M.Parnarauskienė. – Man ir dabar kalbant atgyja tie vaizdai iš mugės, ta minia, susirinkusiųjų žingeidumas.

Tauragės B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos darbuotojai po Vilniaus knygų mugės

Viešosios bibliotekos vadovė patikino, kad ir šiuo laikotarpiu su knygų autoriais yra mezgami ryšiai. Kai kurie pristatymus rengia bendraujant nuotoliniu būdu. Kiti gi sutinka atidėti pasimatymą su Tauragės skaitytojais vėlesniam laikui.

– Labai laukiame karantino pabaigos, nes turime daug neįvykusių susitikimų, kurie buvo atidėti. O kol kas apie naujausius autorių kūrinius sužinome iš Nacionalinės bibliotekos leidinio, stebėdamos internetinę erdvę – leidyklas, pačius autorius. Taip pat labai džiaugiamės ir savo skaitytojų aktyvumu ir domėjimusi – būna, kad kai kurie mums tiesiog pateikia naujų norimų knygų sąrašus. Įsigyti mums pavyksta ne taip greitai, tačiau stengiamės patenkinti poreikius, – skaitytojų gausa džiaugėsi Tauragės viešosios bibliotekos vadovė.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą