Bibliotekoje pristatyta dailininkės D.Jakaitytės-Juodkienės tapybos darbų paroda

Dalintis:

Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje pristatyta amžinybėn išėjusios dailininkės Daivos Jakaitytės-Juodkienės darbų paroda. Renginyje dalyvavo jos jaunystės draugė Iveta Skurvydienė, poezijos knygos „Sraigė ant asfalto“ autorė, dukra Austėja Juodkaitė, prisiminimais dailininkę dalijosi mama Irena Jakaitienė.

Pernai rudenį bibliotekoje gydytoja Iveta Skurvydienė pristatė poezijos knygą, kuri, pasirodo, buvo jos ir jaunystės draugės Daivos Jakaitytės-Juodkienės bendras projektas. Poezijos knyga iliustruota dailininkės darbais. I.Skurvydienė yra pasakojusi, kad ši knyga buvo sumanyta dar paauglystės metais. Tuomet ji svajojo kurti dainas, o draugė Daiva – piešti iliustracijas knygoms. Deja, 2012 metais dailininkę D.Jakaitytę-Juodkienę pasiglemžė sunki liga, nutraukusi visus kūrybos planus.

„Dėkoju Ivetai už tą beprotišką triūsą. Dukters darbų yra išlikę daugybė, Daiva juos piešė visur – troleibuse, moterų pliaže, visur. Ji buvo labai darbšti, kūrybinga, piešė iki paskutinio atodūsio“, – pasakojo dailininkės mama Irena Jakaitienė.

Renginį dainomis papuošusi dailininkės dukra, diplomuota džiazo vokalistė ir muzikos terapijos magistrė Austėja Juodkaitė viliasi, kad mamos darbai pasieks kuo daugiau akių. Ir visai nesvarbu, kokia forma – gal kaip iliustracijos knygose, o gal jos menas atsiskleis keramikos dirbinyje. Mergina mąsto, kad būtų smagu mamos darbus perkelti ir į virtualią erdvę.

Knygos „Sraigė ant asfalto“ autorė I.Skurvydienė su dailininkės mama Irena pasidalijo prisiminimais, kaip Daiva mėgo katinus. Moteris nuolat jų turėdavo namuose, augindavo vieną po kito. Simboliškai I.Skurvydienė prieš renginį ant stalo patupdė keraminį katiną. O surinktas lėšas-aukas už bendrą jos ir jaunystės draugės Daivos kūrinį – poezijos knygą „Sraigė ant asfalto“ skirs beglobiams gyvūnams.

Dailininkės D.Jakaitytės-Juodkienės tapybos darbų paroda bibliotekoje veiks iki rugpjūčio 27 d. Kviečiame apžiūrėti!

Bibliotekos inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą