Dainų šventės žygis per Lietuvą baigėsi Pagramančio regioniniame parke

Dalintis:

Po miškasodžio, skirto Dainų šventei „Kad giria žaliuotų“, visi buvo kviečiami rinktis prie Pagramančio regioninio parko apžvalgos bokšto. Ten vyko baigiamasis Dainų šventės žygio per Lietuvą koncertas.

Organizatoriai skelbia, kad 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę. Tauragės rajonas tapo paskutine šio žygio stotele. Koncertinė programa vyko išskirtinėje vietoje – prie Pagramančio regioninio parko lankytojų centro.

Ant apžvalgos bokšto, įsikūrusio prie Jūros ir Akmenos upių santakos, sustojo tautiškos muzikos kolektyvai, besiruošiantys Lietuvos Dainų šventei, kuri vyks birželio 29–liepos 6 dienomis. Žygį organizavo Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

Dainų šventės žygis. Mortos Mikutytės nuotrauka

Pagramančio regioniniame parke šventė subūrė choristus, šokėjus, dainininkus, folkloro, kapelų kolektyvus ir visus, mėgstančius šokį, muziką ir dainą. Beatos Nicholson vedamas ir Algimos Juščiuvienės režisuotas renginys prasidėjo nuostabiais gamtos ir ankstesnių Dainų švenčių vaizdais, pučiamųjų melodija bei gerai visiems žinoma daina „Ąžuolai žaliuos, žemėj Lietuvos“.

Renginio metu ne tik skambėjo gerai žinomos lietuviškos dainos, buvo šokami liaudies šokiai, bet ir trumpais filmukais priminta krašto, Dainų šventės istorija. Pasakoriai pristatė savo tarmes, kuriomis jau ne kiekvienas kalba.

Šalia apžvalgos bokštą besidriekiantis pasivaikščiojimų takas renginio metu buvo nukabintas inkilais. Jų – apie pusantro šimto. Renginio organizatoriai skelbia, kad netrukus inkiliukai bus iškabinti Tauragės krašto miškuose ir parkuose – „kad giria ne tik žaliuotų, bet ir čiulbėtų“.

Neapsieita ir be tradicijos iškiliai progai paminėti sodinant ąžuoliuką. Lietuvos dainų šventės šimtmečiui sužaliuos Valinčių šeimos dovanotas medelis.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą