fbpx

Dėvėti rūbai tapo Sigitos Flaksienės drobėmis

Dalintis:

Jau šįvakar unikalioje erdvėje bus pristatyta Tauragėje žinomos menininkės Sigitos Flaksienės tapybos darbų paroda „Nesutikti žmonės“. Jos piešiniai šįkart ant neįprastos drobės – ja tapo pigiausi dėvėti drabužiai, įsigyti turguje.

Tauragiškė menininkė, Tauragės fotografų klubo „Fotojūra“ narė Sigita Flaksienė produktyvi – dar vasarą kavos studijoje „ResPublica“ buvo galima apžiūrėti jos akvarele tapytus portretus. Tolesnei kūrybai autorė pasirinko tapybą ant dėvėtos aprangos.

– Kai apsisprendžiau, kad kūrybai noriu skirti daugiau laiko, supratau, kad ne vieną drobę sugadinsiu. Tai ir neekonomiška, ir neprisideda prie vartojimo mažinimo, kas man svarbu. Prieš akis iškilo mūsų sekmadieninis dėvėtų drabužių turgelis. Pagalvojau, o kas, jei vietoje drobės panaudočiau dėvėtą drabužį? Gal tai visai įdomi idėja. Aišku, praktikavimuisi tai nėra geriausios priemonės, bet idėja užkabino. Prireikė dvejų metų, kol pagaliau ją įgyvendinau. Kad ir kokia gera idėja bebūtų, kol ji nerealizuota – ji nieko verta. Labai tikiuosi, kad ji įdomi bus ne tik man. Viską stengiausi daryti intuityviai, – apie parodoje eksponuojamus darbus pasakojo S.Flaksienė.

Kaip rinkosi drabužius, ant kurių vėliau tapė? Pašnekovė tvirtina tai dariusi taip pat intuityviai, atsižvelgdama į medžiagos faktūrą ir kainą.

– Stengiausi pirkti pačius pigiausius, nors pirkau ir kelias puošnias, blizgančias, sukneles. Ruošdama drobę aptraukti stengiausi sukirpti, susiūti daug nesvarstydama, palikdama vietos netikėtumui, – atviravo menininkė.

Tvirtinti, kad pavyko dar ir taupiai surengti parodą, pašnekovė neskuba. Sigita skaičiuoja, kad galutinę tokios drobės kainą vertinti sunku, nes svarbi ne tik drabužio kaina. Dar prisideda laiko sąnaudos, rėmai, kuriuos gamino S.Flaksienės tėtis, medžiagų įsigijimas ir kiti dalykai.

– Turbūt nusipirkti naują drobę būtų pigiau. Tik šiuo atveju medžiagos panaudotos antrąkart, nepirkau naujų, – kalbėjo tapybos darbų parodon kviečianti S.Flaksienė. – Kartais pritvirtinusi drobę ant molberto persigalvodavau ir nuspręsdavau tapyti visai ką kita. Kartais siužetą padiktuodavo drabužių etiketės, pavyzdžiui, toks aprangos gamintojas, kaip „Sisters point“ ar „Allsaints“.

Netikėti siužetai, išryškėdavę kuriant drobę, laukia lankytojų jau šįvakar 18 val. Netikėta ir parodos vieta – visai šalia geležinkelio pervažos esančiame pastate, Pramonės g. 2A.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą