Didžiosios šalies arenos netrukus virs Čikaga

Dalintis:

Legendinis Brodvėjaus miuziklas „Čikaga“ su trenksmu grįžta į Lietuvos arenas: gruodžio 15 d. Klaipėdos „Švyturio“, gruodžio 17 d. – Šiaulių, o gruodžio 20 d. Kauno „Žalgirio“ arenose miuziklo statytojai žiūrovus perkels į muzikos, šokio ir aistrų kupiną praėjusio amžiaus JAV miestą Čikagą.

Nors kūrėjai – Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras – dėl konfidencialumo įsipareigojimų negali atskleisti, kiek kainavo miuziklo pastatymas, jie tvirtina, kad tai bene brangiausias Lietuvoje pastatytas miuziklas. Kaina nėra vienintelė paslaptis, kurią slepia „Čikaga“. Susipažinkite su faktais, kurių tikriausiai nežinojote apie šį legendinį miuziklą:

  • Miuziklas „Čikaga“ pastatytas remiantis tikra istorija – žudikės Velma Kelly ir Roxie Hart turėjo prototipes. Abi jos, kaip ir miuziklo herojės, buvo apkaltintos meilužių nužudymu ir abi buvo išteisintos.
  • „Čikagos“ istorijos autorė yra laikraščio „Chicago Tribune“ žurnalistė Maurine Dallas Watkins, rašiusi reportažus apie abiejų moterų teismo posėdžius.
  • Sukurti miuziklą „Čikaga“ režisierių ir choreografą Bobą Fosse privertė žmona, labai norėjusi Brodvėjaus scenoje suvaidinti Roxie Hart.
  • Miley Cyrus tėvas, dainininkas Billy Ray Cyrus, Brodvėjuje atliko advokato Billy Flynno vaidmenį.
  • Vienintelis miuziklas, kuris Brodvėjuje rodomas ilgiau nei „Čikaga“, yra „Operos fantomas“.

Beata Ignatavičiūtė – miuzikle „Čikaga“. Prokadras.lt nuotrauka

  • Finalinėje miuziklo scenoje Velma ir Roxie Brodvėjaus publikai kaskart meta 8 rožes. Iš viso jų išmėtyta jau daugiau nei 81 tūkstantis.
  • Populiariausia miuziklo „Čikaga“ daina laikoma „Cell Block Tango“, kuri „YouTube“ kanale buvo peržiūrėta jau daugiau nei 30 mln. kartų.
  • Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pirmasis pasaulyje gavo licenciją miuziklą „Čikaga“ rodyti arenose. Tad didžiulėms erdvėms teko pritaikyti ne tik scenografiją, bet ir pasitelkti papildomas pajėgas – didesnį orkestrą, chorą.
  • 2018 m. „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimuose prestižiniu apdovanojimu už miuziklo „Čikaga“ scenografiją buvo apdovanota Renata Valčik.

Kristina Jatautaitė (Mama Morton). Prokadras.lt nuotrauka

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras šiuo metu turi licenciją trims miuziklo parodymams. Ketinančius apsilankyti „Čikagoje“ Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ragina paskubėti įsigyti bilietus, nes jų mažėja, o publikos susidomėjimas tik didėja.

Bilietus platina bilietai.lt ir ticketmarket.lt

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą