Fotografijos galerijoje esanti paroda perkelta į virtualią erdvę

Dalintis:

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fotografijos galerijoje eksponuojama fotografo Artūro Jendovickio (32) paroda „Privatus miesto peizažas“. Nuotraukose – Vilniaus peizažai, kurie matyti pro kažkieno langus.

Parodos autorius Artūras Jendovickis – vilnietis, kuris 2018 metais Lietuvos fotomenininkų sąjungos konkurse „Debiutas“ užėmė III vietą. O 2016 metais menininko darbai pateko tarp geriausių architektūros kadrų konkurse „Sony World Photography Awards“. Vilniaus dizaino kolegijoje Taikomosios fotografijos studijas baigęs fotografas sostinėje nuo gimimo ir turbūt kaip savo penkis pirštus pažįsta kone visą miestą, kurio gatvėmis itin dažnai kulniuoja su fotoaparatu.

„Privatus miesto peizažas“ – taip pat apie sostinę. Tik ne taip, kaip įprasta bet kuriam lankytojui, ar turistui, o pro kažkieno privatų langą, su gabalėliu interjero. Parodos autorius sako, kad terpė, kurios supamas žmogus auga, jį formuoja ir gali nukreipti viena ar kita linkme. Tikėtina, kad tai gali ir pro langą matomas vaizdas, nes tai veikia žmogaus būseną. A.Jendovickis yra apie savo projektą sakęs, kad juo siekta suprasti, kaip pro langą regimas vaizdas daro įtaką žmogui.

Parodos nuotraukose žiūrovas žmogaus neišvys. Tačiau matydamas interjero detales kiekvienas virtualios galerijos lankytojas galės susidaryti vaizdinį apie tai, koks yra gyventojas. Prie kiekvieno užfiksuoto kadro autorius nurodo, kas matyti pro langą – vienu atveju tai Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada, kitu – Konstitucijos prospektas ar Mokslininkų namai. Projekto autorių vidun įsileido labai skirtingi žmonės: dizaineris, pedagogė, gėlininkas…

Privataus miesto peizažas. Mortos Mikutytės nuotrauka

„Fotografijos projektas „Privatus miesto peizažas“ leidžia visuomenei pažvelgti pro privačių butų, buvusių ir esamų galios struktūrų, švietimo įstaigų langus ir pamatyti Vilniaus miestą iš naujos perspektyvos“, – teigiama parodos anotacijoje.

Tauragės pilies bokšte esančioje Fotografijos galerijoje iškabintų nuotraukų apžiūrėti gyvai nepavyks – nors tikėtasi, kad jau nuo gruodžio 10 dienos bus atvertos muziejų ir galerijų durys, dėl plintančios pandemijos sprendimas atšauktas. Visi pasistengta, kad žiūrovai galėtų darbus išvysti bent savo kompiuterių ekranuose.

Parodą apžiūrėsite čia.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą