fbpx

Fotografų plenero Nidoje tradicija tęsiasi: parodoje ir tauragiškio darbai

Dalintis:

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fotografijos galerijoje – jau trečiojo plenero „Uždaros teritorijos“ fotografijų serija. Pamažu tradiciniu tampantis pleneras kasmet sutraukia menininkus unikalios vietos tyrinėjimams ir savitumo paieškoms.

Penktadienį galerijoje vykusio parodos „Uždaros teritorijos: tėkmėje“ atidaryme dalyvavo žinomas fotomenininkas ir plenero organizatorius Jonas Staselis kartu su Gerda Šeire, padėjusia plenero dalyviams nenukrypti nuo idėjos. Atvyko ir Andrius Repšys, kuris plenere buvo dviejuose vaidmenyse – dalyvis bei vienas iš plenero patarėjų, bei Ieva Ližaitytė – dailininkė.

Pristatymo metu J.Staselis atskleidė dar plenero pradžioje siūlęs dalyviams sąmoningai suklysti fotografuojant – esą tokiu būdu galima išbandyti tai, ko gal niekada kitomis aplinkybėmis nepadarytum. Jo tvirtinimu, pirmąsias savaitę trunkančio plenero dienas daugelis dalyvių dar galvoja apie tai, kokie darbai bus atrinkti parodai. Ir tik besibaigiant kūrybinei kelionei pasiduodama įvykių tėkmei.

Povilo Poškos nuotrauka

Parodoje galima išvysti ir Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fotografo Juozo Petkevičiaus darbus.

– Prieš keletą metų buvau parodoje, kur mačiau kelių skirtingų ekspozicijų nuotraukas. Tad vieną iš savo kadrų įsivaizdavau jau seniai. Bandžiau suklysti, palikau netikėtumo faktorių. Dirbau vidutinio formato kamera „Mamya“, kuri leidžia fotografuoti daug kadrų neprasukant juostelės. Fotografavau tam tikrus Kuršių nerijos vaizdus, kuriuos pamenu iš vaikystės. Du kadrai atstovauja seriją „Kelionė“ – jie primena mano vaikystės atostogas su tėvais. Kelionės metu pasidariau pertrauką iš lipau išsimaudyti į jūrą. Visos mintys sukosi apie tėvus ir atostogas, bet atsisukus vandenyje į krantą, neradau toje vietoje savo tėvų. Tada grįžau pasiimti fotoaparato ir iš vandens fotografavau krantą, – apie ant sienų kabančius plenero rezultatus kalbėjo Juozas Petkevičius.

Povilo Poškos nuotrauka

– Kas iš jūsų prisimena vaizdą iš jūros į krantą? Šį vaizdą turbūt visi žinome, suprantame. Bet kažin ar daug to vaizdo nuotraukų, – svarstė J.Staselis.

Pilies bokšte esančioje galerijoje dailininkės Ievos Ližaitytės darbai paprastai gausūs spalvų, šviesūs. Tačiau plenero metu užfiksuoti kadrai – nespalvoti.

– Čia norėjau parodyti išjautimą. Nenorėjau, kad spalva patrauktų dėmesį. Visada įdomu išbandyti kažką kito. Čia gali žiūrovas matyti ir jausmą, emociją, ar tai šviesu, ar tamsu, – kalbėjo autorė.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Prisistatė ir Andrius Repšys, plenero metu fiksavęs akimirkas iš oro. Kaip pats sakė, ieškojo žiemos rudenį – ją rado Juodkrantės kormoranų kolonijoje, prie pabalusių medžių kamienų.

– Tame buvo daug sportinio intereso. Fotografuojant dronu leidiesi žemyn ir nežinai, kada kormoranas nuspręs pakilti. Šįkart įdomu buvo ir tai, kad nuotraukos sudėtos po dvi – visada eksponuodavau po vieną, kiekvieną kadrą atskirai, – apie savo išskirtinius darbus kalbėjo A.Repšys.

Parodos eksponatus tauragiškiai ir miesto svečiai gali apžiūrėti iki rugpjūčio 6 dienos.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą