fbpx

Išrinkti rajoninio „Dainų dainelės“ turo geriausieji

Dalintis:

Tauragės meno mokyklos salėje antradienį nerimastingai būriavosi geriausi rajono dainorėliai, laukdami savo pasirodymo. Vyko „Dainų dainelės“ konkurso rajoninis etapas, po kurio paaiškėjo 10 geriausiųjų.

Šių metų „Dainų dainelės“ konkurse dalyvauti panoro 14 Tauragės rajono darželinukų ir moksleivių, kuriuos ruošė 7 pedagogai, o scenoje jiems gelbėjo 4 koncertmeisteriai. Dainorėlius vertino 5 narių komisija: Algirdas Petraitis (Tauragės meno mokyklos direktorės pavaduotojas muzikiniam ugdymui, mokytojas metodininkas), Edita Bartkienė (Žalgirių gimnazijos mokytoja metodininkė), Justas Kirstukas (Martyno Mažvydo direktoriaus pavaduotojas neformaliajam švietimui, muzikos mokytojas), Marytė Jončienė (Tauragės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ muzikos mokytoja metodininkė) ir komisijos pirmininkė Regina Pilkionienė (Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos mokytoja metodininkė).

Renginį vedę Pilies teatro aktoriai vieną po kito scenon kvietė vokalistus, kurie turėjo atlikti po tris pasirinktus kūrinius. Tauragės meno mokyklos (TMM) direktorės pavaduotojas A.Petraitis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad įprastai kūrinius vaikams išsirinkti padeda jų vokalo mokytojai, kurie stengiasi, jog daina atitiktų vaiko vokalinius gebėjimus ir padėtų jam scenoje atsiskleisti.

– Konkurse privaloma atlikti ir vieną liaudies dainą. Taip pat buvo galima rinktis, ar ją atlikti akompanuojant instrumentu, ar a capella stiliumi. Kitos dainos buvo įvairios – išgirdome ir šiuolaikiškų, ir senesnių, – apie šių metų „Dainų dainelės“ repertuaro tendencijas pasakojo A.Petraitis.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Antradienį nuspręsta, kad iš 14 dalyvių į zoninį etapą, kuriame susirinks geriausi atlikėjai iš Jurbarko, Kelmės, Raseinių, Šilalės ir Tauragės rajonų bei Pagėgių savivaldybės, keliaus 10 tauragiškių. Laimingaisiais tapo Matas Kairys (lopšelis-darželis „Kodėlčius“, vadovė Daiva Neveronienė), Liucija Mickūnaitė (l.d. „Žvaigždutė“, vadovė Inga Žiaušienė), Marija Kuperskytė (TMM, vadovė Gitana Venckaitienė), Majus Mokhtari („Šaltinio“ progimnazija, vadovas Darius Gricius), Austėja Tenikaitytė (TMM, vadovė Alina Dambrauskienė), Jogailė Tutlytė (TMM, vadovė G.Venckaitienė), Vestina Barkauskaitė (Žygaičių gimnazija, vadovas Virginijus Butkus), Atėnė Ravinkaitė ir Aleksė Šlamaitė bei Fausta Termenaitė (TMM, vadovė A.Dambrauskienė).

Konkurso dalyviai skirstomi į grupes pagal amžių. TMM koncertų salėje vykusiame konkurso etape dalyvių netrūko visose keturiose amžiaus grupėse (3–6 metų, 7–10, 11–14, 15–19), tačiau vyriausiems keliami ir aukščiausi reikalavimai, tad šiemet į tolesnį etapą Tauragės rajonas nesiųs 15–19 metų atstovų.

Regioninis „Dainų dainelės“ konkurso etapas vyks sausio 21 dieną 11 val. TMM salėje. Komisija klausysis ir vertins šešių aplinkinių rajonų pačių geriausiųjų balsų ir išrinks, kurie vaikai dainuos televizijos žiūrovams.

Primename, kad „Dainų dainelė“ yra gilias ilgametes tradicijas puoselėjantis muzikinis renginys-konkursas, vykdomas nuo 1974 metų. Šiame konkurse profesionalaus atlikėjo kelią pradėjo ne vienas garsus dainininkas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą