fbpx

Istorija kartojasi: kultūros įstaigos užveria duris

Dalintis:

Antrasis karantinas – itin sunki našta kultūrinių paslaugų sektoriui. Tauragės kultūros centras atšaukė visus lapkričio mėnesį suplanuotus renginius, 23-uose įstaigos padaliniuose darbas vyksta nuotoliniu būdu. Kaip bus gruodžio mėnesį, priklausys nuo situacijos.

Lapkritį Tauragės kultūros rūmuose suplanuoti 6 renginiai jau atšaukti, darbuotojai dirba mišriu arba nuotoliniu būdu. Neįvykę koncertai, teatrų festivalis ir kino filmų seansai atidėti vėlesniam laikotarpiui – į juos Kultūros centras pakvies, kai bus atšauktas karantinas, sutartys su koncertinėmis ar teatro įmonėmis nenutraukiamos. Pavyzdžiui, kai kurie koncertai, kurie buvo suplanuoti balandį, įvyko rudenį. Įsigyti bilietai galioja, tačiau pageidaujantieji juos gali grąžinti.

– Šiuo metu viskas sustabdyta. Kultūros rūmų salėje palikome kas antrą kėdę, nes saugojome žiūrovus, norėjome, kad kuo ilgiau vyktų renginiai. Salėje iš viso buvo 430 kėdžių, liko 252,  – vos paskelbus karantiną, trečiadienį „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis. – Duok Dieve, gal gruodžio mėnesį renginiai bus galimi, prieššventinis mėnuo mums visada įtemptas, ruošiamės, nebūna laisvo vakaro, renginys supuola ant renginio.

Gruodžio mėnesį kultūros rūmuose kol kas suplanuoti 9 renginiai: spektaklis, operetė, keletas koncertų. Pasak Kultūros centro direktoriaus, tradiciškai keletą metų iš eilės kultūros rūmuose organizuojamas naujametinis vakaras, kad tauragiškiams nereikėtų važiuoti į sostinę ar kitus miestus palydėti senųjų metų. Pernai naujametiniame vakare pasirodė Anglijos karalienės sekstetas, šiemet planuojamas Sinatros vakaras. Paskutinę gruodžio savaitę Tauragėje turėtų koncertuoti Merūnas Vitulskis, dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“, atvykti ruošiasi tenoras iš Kubos.

– Tačiau viskas priklausys nuo situacijos. Jei bus įmanoma, jei atlikėjai nebus susirgę, tie renginiai vyks. Tik mes planuojame, o Dievas juokiasi, – ironiškai kalbėjo V.Bartušis. – Reikia visiems saugotis, kad kuo greičiau išliptume iš karantininio liūno ir grįžtume į įprastą gyvenimą. Karantino laikotarpiu mes patiriame didelius nuostolius. Iš renginių metu surinktų lėšų paprastai apmokame komunalinius mokesčius – už šildymą, vandenį, elektrą, plius dar vieną etatą išlaikome. Dabar šių pajamų neturime. Pavasarį dalį darbuotojų buvome išleidę į prastovas, dabar kol kas apie prastovas negalvojame.

Atšauktas ir šeštadienį Tauragės kultūros rūmuose turėjęs vykti 28-asis respublikinis mėgėjų teatrų festivalis „Kvartetas“, kurį kasmet organizuoja režisierė Genovaitė Urmonaitė. Ji dėl to nesisieloja ir kuria planus ateičiai: kovo mėnesį su 25 aktorių kolektyvu ketina vykti į Ispaniją ir sako, kad sutrukdyti kelionę gali tik pinigų trūkumas ar karantinas.

– Nuotaikos labai geros, viskas gyvenime įvyksta, ir festivalis įvyks, tik ne dabar. Kai tik leis, mes pasiruošę vaidinti, mūsų lagaminai visada prie durų, o dirbti yra ką ir viskas bus gerai, – kalbėjo teatralė, 42-ejus metus režisuojanti spektaklius. – Pavasarį karantinas nesutrukdė repetuoti, po dviejų mėnesių su aktoriais pirmieji parodėme premjerą. Dabar nėra taip blogai.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą