Įteiktos Garbės piliečių regalijos

Dalintis:

Šeštadienio vakarą Vasaros estradoje, stebint didžiuliam būriui tauragiškių ir miesto svečių, Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas įteikė Tauragės garbės piliečio ženklus.

Ankstesnės kadencijos paskutiniame posėdyje Tauragės rajono taryba svarstė dėl Tauragės garbės piliečio ženklo suteikimo. Buvo pateiktos keturios kandidatūros, iš kurių apsispręsta, jog Tauragės garbės piliečiais tapti turi aktyvi visuomenininkė, buvusi Tauragės „Versmės“ gimnazijos vadovė Albina Senkuvienė ir žurnalistas bei knygų autorius, literatas Eugenijus Šaltis.

Beprasidedant tradicinei dainų ir šokių šventei trumpą sveikinimo žodį taręs meras Dovydas Kaminskas abiem nusipelniusiems tauragiškiams įteikė Tauragės garbės piliečio ženklus. Albina Senkuvienė kalbėjo, kad šis apdovanojimas – ne tik jos, bet visos Tauragės pedagogų bendruomenės, o Eugenijus Šaltis susirinkusius nudžiugino savo eilėmis apie Tauragę.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro vadovas Dainų švenčių dirigentui, tautinės muzikos ir instrumentų raidos tyrėjui, docentui Vytautui Alenskui už nuopelnus tautinei kultūrai įteikė Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigtą apdovanojimą „Aukso paukštė“.

Ansamblių vakaras. Mortos Mikutytės nuotrauka

Po iškilmių žiūrovų akis ir ausis džiugino įspūdingas dainų ir šokių vakaras „Gyvybės medis“. Ansamblių vakaro koncertas užbūrė susirinkusius šviesomis, melodijų pynėmis ir įspūdingais šokėjų pasirodymais. Iš viso Vasaros estradoje susirinkę žiūrovai išvydo 1500 lietuvių liaudies dainų ir šokių atlikėjų: dalyvavo ansambliai, kapelos, orkestrai, chorai, solistai. Tarp pasirodžiusiųjų – ir Tauragės kultūros centro dainų ir šokių ansamblis „Jūra“, „Spietlius“, Tauragės meno mokyklos tautinių šokių kolektyvas „Jūrelė“ ir Šaltinio progimnazijos skudutininkų ansamblis.

Žiūrovai įspūdingame vakaro koncerte išgirdo 26 kūrinius, iš kurių net 18 buvo sukurta specialiai Lietuvos dainų šventės Ansamblių vakarui.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą