fbpx

Karpinių plenerą vainikuos koncertas ir paroda

Dalintis:

Šiandien – paskutinė respublikinio karpinių plenero „Tautodailė vydūniška dvasia“ diena. Tauragės kraštu besigrožėjusios karpytojos, į šį kraštą suburtos Vilijos Šmitaitės-Jurkuvienės, jau šiandienos vidurdienį pilyje demonstruos savo dirbinius.

Respublikinis karpinių pleneras sulaukė 19 dalyvių iš visos Lietuvos, kurias čionai sukvietė Vilija Šmitaitė-Jurkuvienė. Nors renginys planuotas ilgesnis, dėl karantino apsispręsta plenerą trumpinti, visgi numatyta programa išliko ta pati. Tad plenero dienos nuo pat pirmadienio buvo ypatingai intensyvios ir turiningos.

Svarbu tai, kad 2020 metai paskelbti Tautodailės metais, o karpymas ir yra laikomas tautodailės žanru. Randama informacijos, jog karpiniais Lietuvoje pradėta užsiimti dar XVI amžiuje. Popieriniais kruopščiais dirbiniais būdavo puošiami namai: dailinami žibalinių lempų gaubtai, langai, indaujos. Daugelyje tokių darbų atsispindi archajiški simboliai, gyvybės medis, gamtos motyvai.

Renginio, patenkančio į Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ organizuojamos „Kultūros muitinės“ renginių ciklą, organizatoriai skelbia, kad šiemet karpytojų darbai artės link Vydūno, kuris reprezentuoja Mažąją Lietuvą. Plenero dalyviai susipažino su Tauragės kraštu, lankėsi Tremtinių ir politinių kalinių kančių namuose, Tauragės krašto muziejuje „Santaka“, keliavo į ekskursiją po Skaudvilės kraštą ir kitus Tauragės objektus. Trumpa edukacija vyko ir norintiems tauragiškiams.

12 valandą Tauragės pilies menėse numatytas karpinių parodos atidarymo renginys. Jame dalyvaus ne tik plenero karpytojai, bet ir suplanuotas Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro vokalinio moterų ansamblio „Vėtrungė“ koncertas.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą