Klaipėdą renkasi baleto profesionalai iš vis tolimesnių pasaulio šalių

Dalintis:

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupė pasitikdama 2023-uosius dalinasi džiugiomis naujienomis: kolektyvas pildosi profesionalais iš vis tolimesnių pasaulio šalių, pagaliau grįžo baleto artistai iš Ukrainos. 

„Brayan Steven Valencia Sarmiento – tai baleto artistas neseniai atvykęs į mūsų baleto trupę iš „Metropolitano de Medellin“ teatro Kolumbijoje. Šokėjas praėjo paskelbtą atranką bei papildė mūsų jaunatvišką baleto kolektyvą. Brayan Steven Valencia Sarmiento išsilavinimą įgijo JAV, tad į mūsų baleto trupę įlies ir naujo požiūrio į šokį. Kolumbietis aktyviai dirba, o labiausiai stebisi sniegu, kurį išvydo pirmą kartą gyvenime“, – pasakoja Muzikinio teatro vyriausiasis choreografas Aurelijus Liškauskas.

Nuo vasaros Klaipėdoje šoka ir baleto artistė Seojung Yun iš Pietų Korėjos.

Seojung Yun. Asmeninio albumo nuotrauka

„Ji labai atsakinga bei su dideliu noru siekti, tobulėti įsiliejo į Muzikinio teatro baleto trupę. Naujokė jau šoko E.Balsio balete „Eglė žalčių karalienė“, dalyvavo projekto „Klaipėda vakar, šiandien, rytoj“ choreografinių miniatiūrų filmavimuose“, – akcentuoja A.Liškauskas.

Atrankos į Muzikinio teatro baleto trupę skelbiamos pasauliniuose žiniatinkliuose, tad į Klaipėdą atvyksta vis daugiau užsieniečių. Neseniai sulaukta agento, kuris atstovauja dvi Pietų Korėjos baleto artistes, užklausos. Sausio 2-ąją baleto trupėje pradės šokti naujokas iš JAV, sausio 10-ąją – baleto artistė iš Kolumbijos, balandžio mėnesį – iš Manilos (Filipinai). Šiuo metu Muzikinio teatro baleto trupėje šoka Lietuvos, Ukrainos, Amerikos, Kolumbijos, Pietų Korėjos atstovai.

Brayan Steven Valencia Sarmiento. Chung lin tseng nuotrauka

Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre dirba daug ukrainiečių, ypač daug jų KVMT baleto trupėje. Netikėtai prasidėjus karui, dalis baleto trupės narių buvo Kyjive. Grįžti iš karo apimtos šalies pavyko tik merginoms, o trys baleto artistai dėl visuotinės mobilizacijos negalėjo išvykti.

„Devynis mėnesius vyko intensyvus susirašinėjimas su įvairiomis institucijomis, kasdienis moralinis palaikymas, situacijos stebėjimas, o visai neseniai įvyko tai, ką galima vadinti tikru kalėdiniu stebuklu. Mūsų baleto trupės nariai ukrainiečiai grįžo ir jau šoka spektakliuose“, – džiaugiasi Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.

KVMT inform.

Žymos:
Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą