Koncertu „Karo ir taikos dainos“ muzikai iš Kyjivo ir Klaipėdos muzikinių teatrų sieks taikos Ukrainai

Dalintis:

„Šiandienos pasaulio įvykių kontekste galbūt naiviai skamba sparnuota frazė „menas išgelbės pasaulį“, bet aš ja tikiu. Ji pasiteisino ne kartą! Tebūna ji pranašinga ar bent įkvepiančia žmones ir šį kartą! Žmogus iš prigimties yra ne griovėjas, o kūrėjas, nes pats yra visatos kūrinys“, – sako koncerto „Karo ir taikos dainos“ muzikos vadovas ir dirigentas Tomas Ambrozaitis.

Liepos 28 dieną, penktadienį, 20 val. Klaipėdos elinge III-iojo Tarptautinio Klaipėdos festivalio programą atvers koncertas „Karo ir taikos dainos“. Karo ir taikos tema skleisis įvairių laikotarpių ir šalių kompozitorių vokaliniuose-instrumentiniuose kūriniuose balsams, chorui ir simfoniniam orkestrui. Programą drauge su Klaipėdos valstybiniu muzikinio teatro simfoniniu orkestru atliks KVMT solistai Beata Ignatavičiūtė (sopranas), Mindaugas Rojus (baritonas) ir choras bei svečiai iš Kyjivo nacionalinio akademinio operetės teatro (Ukraina) – solistai Olena Arbuzova (sopranas), Valeriia Tulis (sopranas) ir choro moterų grupė. Diriguos programos sudarytojas, KVMT vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis ir svečias iš Kyjivo nacionalinio akademinio operetės teatro, dirigentas Sergiy Didok.

„Sunku kalbėti apie koncertą, kurio esminius akcentus atskleidžia pats pavadinimas „Karo ir taikos“. Deja, į Klaipėdą atvyks tik dirigento Sergijaus Didoko vadovaujama Kyjivo nacionalinio akademinio operetės teatro choro moterų grupė, nes vyrai dėl karo meto apribojimų neišleidžiami iš šalies. Visi kartu atliksime aktualią temą atliepiančią koncerto programą, kurioje skambės Lietuvos, Ukrainos ir kitų šalių žinomų kūrėjų patriotiniai kūriniai. Ukrainiečiai pasiūlė į programą įtraukti tai, kuo jie didžiuojasi, kas jiems arčiau sielos ir širdies. Tokiais pat kriterijais vadovavausi ir aš, atrinkdamas šiame jautriame koncerte skambėsiančius kūrinius. Kodėl įtraukti ir keli klasikų kūriniai? Mat jie neša žinią apie viso pasaulio žmonių ir visais laikais trokštamą laisvę, santarvę, taiką“, – pasakoja koncerto „Karo ir taikos dainos“ muzikos vadovas ir dirigentas T.Ambrozaitis.

KVMT vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis. Domo Rimeikos nuotrauka

Maestro T.Ambrozaitis kviečia būtinai ateiti į koncertą, palaikyti iš kovojančios Ukrainos atvykusius menininkus ir pasigėrėti jų tautos pasididžiavimu laikomais kūriniais, tokiais kaip Myroslavo Skoryko „Melodija“ ar Irynos Kyrylinos daina „Uždegsiu žvakę“, taip pat ištraukomis iš mažiau Lietuvoje žinomų Ukrainos kūrėjų Heorhijaus Maiborodos, Ihorio Šamo, Mychailo Verykivskio sceninių kūrinių. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro muzikai atliks žinomų lietuvių ir pasaulio kūrėjų patriotinius kūrinius. „Išgirsite ištraukas iš Giedriaus Kuprevičiaus operos „Prūsai“ (chorą „Ant kalnelio…“ ir Kristinos ariją) ir Vytauto Klovos operos „Pilėnai“ (žymiąją Ūdrio dainą, Mirtos ir Ūdrio duetą). Specialiai šiam koncertui parinkau įdomią Danguolės Beinarytės išplėtotą dzūkų dainą „Dzūkit dzūkit, girnelės“ chorui a cappella dėl jos įdomaus perkeltinės prasmės kodo, manau, labai tinkančio šiai temai. Programos finale nuskambės Ludwigo van Beethoveno uvertiūra iš muzikos Johanno Wolfgango von Goethe‘s dramai „Egmontas“ ir žydų vergų choras „Va, pensiero“ („Skriski, svajone“) iš Giuseppe Verdi operos „Nabukas“. Norėtųsi, kad į koncertą atėję klausytojai išgirstų jiems atlikėjų siunčiamą žinutę! Menas prieš blogį kovoja savomis priemonėmis – garsais, harmonija, perteikiama emocija. Visi sekame Ukrainos įvykius. Nemanau, kad žmonės pavargo padėti. Kiekvienas lietuvis supranta, kokia šių įvykių Ukrainoje grėsmė mūsų šaliai. Istoriškai esame glaudžiai susiję su Ukraina, to neįmanoma išsižadėti. Galbūt todėl mes tokie aktyvūs palaikydami ukrainiečius“, – tikina KVMT vyriausiasis dirigentas.

KVMT inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą