Kultūros darbuotojai iš kabinetų kraustosi į internetą

Dalintis:

Tauragės kultūros centrui priklausančiuose padaliniuose dirba ne tik kultūrinių renginių organizatoriai, bet ir mėgėjų meno kolektyvų vadovai. Karantino laikotarpiu organizuoti renginius draudžiama, todėl įdomu, ką veikia kultūros darbuotojai: gal jie prastovose ar atostogauja. Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis teigia, kad darbas vyksta ir kūrybinis procesas nesustoja.

Kultūros centro padaliniuose dirba apie 100 darbuotojų: 21 kultūrinių renginių organizatorius, o meno vadovai turi po 0,25 ar 0,5 etato krūvį. Vieni veiklas vykdo nuotoliniu būdu, o renginių organizatoriai, dirbantys po vieną, atvyksta į savo darbo vietas.

– Mūsų darbuotojai padaliniuose dabar šventiškai puošia kultūros namus, bendruomenių pastatus ir aplinką. Darbai vyksta prisitaikant prie karantino sąlygų, taip nėra, kad neturi ką veikti, – kalbėjo direktorius. – Vyksta nuotolinės edukacijos, susitikimai, repeticijos, visa tai matoma viešoje erdvėje. Kartu su bendruomenių nariais nuotoliniu būdu kultūros darbuotojai pina kalėdinius vainikus, sveikina vaikus ir senelius, atvykę pas juos į namus saugiai perduoda dovanėles. Vyksta kūrybiniai procesai.

Virginijus Bartušis sako, kad rajone yra bendruomenių (Šakviečio, Aukštupių kaimai), kurios pageidauja, kad pas juos būtų atidaryti Kultūros centro taškai. Trepų kaimo bendruomenei, neturinčiai kultūros darbuotojo, padeda meno vadovas, atvykstantis iš Pilsūdų kaimo. Direktorius tikisi, kad karantinas greitai baigsis, nes reikia ruoštis paminėti jubiliejinę, 30-ąją, Sausio 13-ąją.

Dacijonų skyriaus kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė sako, kad per karantiną žmonėms reikia kelti nuotaiką, reikia veiksmo. Todėl ji trečiadieniais nuotoliniu būdu organizuoja edukacijas „Nykštukėlių fabrikėlis“. Pirmoje pamokėlėje pačius mažiausius vaikučius kartu su mamytėmis mokė pasigaminti lazdos formos saldainių, kitą kartą parodys, kaip suklijuoti įvairiaspalvius apskritimus, norint gauti apvalią formą.

– Per pavasario karantiną dacijoniškiai kiekvienas savo namuose kepė kugelį, jį valgėme bendraudami nuotoliniu būdu. Dabar sugalvojau kitokių veiklų. Turiu labai daug pačios filmuotų pamokėlių įvairaus amžiaus vaikams, – kalbėjo Rasa, dirbanti ir Tauragės meno mokykloje. – Sugalvojau „Mamauziukų pasakas“ sekti vaikams. Iš pėdkelnių sumeistravau sliekiukus-kirmėliukus ir pavadinau juos „mamauziukais“. Su vyru Egidijumu suvaidinome, transliaciją žiūrėjo apie 700 internautų, buvo džiugu.

Pasak R.Didorienės, pasakos bus sekamos kiekvieną sekmadienį iki Kalėdų ar ilgiau – dar nenusprendė. Pastebėjusi, kad vaikai mažai žino lietuvių liaudies pasakų, nusprendė kalėdiniu laikotarpiu jų jiems pasekti.

– „Tris paršiukus“ dauguma žino, o kitų nelabai, ypač trumpų lietuvių pasakėlių, jos niekada nenusibosta, – sakė kultūros darbuotoja.

Rasa įsitikinusi, kad veikti per karantiną tikrai yra ką, tereikia pasukti galvą. O ji savo idėjas vos spėja įgyvendinti.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą