Kultūros sostinės vardas perduotas Kaišiadorims

Dalintis:

Vakar Tauragės kultūros centre stebint kone pilnai salei Tauragės rajono meras perdavė „Lietuvos kultūros sostinės“ simbolį – gintarinį medį – Kaišiadorių rajono merui. Nuo Naujųjų metų jie neš garbingą kultūros sostinės vardą.

Lygiai prieš metu Tauragės bendruomenių namuose buvo pristatyta „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė“ koncepcija, renginiai. Vakar Tauragės kultūros rūmuose simbolinis kultūros sostinės medis perleistas į Kaišiadorių rajono mero Šarūno Čėsnos rankas.

Renginio svečiai rinkosi kultūros centro fojė, kur buvo galimybė įsigyti „kultūros sostinės vizą“, ten pat – nusifotografuoti prie kultūros sostinės sienelės.

Renginį pradėjo tautiniais rūbais pasipuošę tauragiškiai, skambant sutartinei įnešę gintarinį kultūros sostinės medį. Beje, tauragiškiai tikrai atpažino sutartinę, kuri skambėjo ir iš Pilies kiemelį puošusių medinių deivių. Vėliau scenoje pasirodė tauragiškė vokalistė Austėja Karosienė, tą vakarą atlikusi ne vieną kūrinį su Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestru, vadovaujamu Dariaus Kravčenkos ir diriguojamu Tado Zakarausko.

Tauragės – Lietuvos kultūros sostinės metų uždarymas. Mortos Mikutytės nuotrauka

Renginio vedėjos amplua šįkart teko tauragiškei, operos solistei Jomantei Šležaitei-Paukštei. O renginio svečiu tapo ir Kultūros ministras Simonas Kairys.

– Manau, kad kartą tapęs Lietuvos kultūros sostine, tu šį titulą turi visam laikui. Vienas miestas, kitas miestas ir visi kartu sulipdysime Lietuvą kaip kultūros sostinę. <…> Noriu palinkėti, kad jūs neužsidarytumėt. Neužsidarytumėt nuo meno, kultūros, savo bendruomenės, savęs pačių. Per tuos metus Tauragė buvo matoma, tapo platforma, kurioje savo vietą rado ir tie, kam svarbu etnokultūra, ir kam svarbu teatras, tapyba, slemas. Ir tie, kuriems buvo svarbu tvarumas, – kalbėjo ministras.

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas neslėpė – šiek tiek liūdna atiduoti medį, taip pat prisiminė, kaip siekis tapti Lietuvos kultūros sostine prasidėjo dar prieš 4 metus.

Kaišiadorių meras Šarūnas Čėsnos scenoje pašmaikštavo, klausdamas D.Kaminsko, gal liko lėšų po kultūros sostinės metų.

– Nieko nekainuoja būti kultūringesniems, šiltesniems. <…> Sveikinu su jūsų šia netektimi ir džiaugiuosi, kad galėsime tęsti jūsų pradėtus darbus, – sakė Š.Čėsna.

Muzikinėje programoje pasirodė tauragiškiai atlikėjai iš vokalo studijos „Adagio“, taip pat gospel choras „Gloria“, Ignas Novikovas. Ypatingų aplodismentų sulaukė lengvosios muzikos orkestro atliekamas legendinės grupės „Queen“ kūrinys.

Skaičiuojama, kad per kultūros sostinės metus suorganizuota daugiau nei 100 renginių, Pilies kiemelyje atgimė pagonių deivės, vyko šalyje išgarsinti performansai, sulaukta galybės svečių, tarp kurių – ir pasaulinio lygio atlikėjai.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą