Monospektaklyje – prisiminimai apie vaikystę Tauragėje

Dalintis:

Vakar Tauragės pilies aktų salėje gausiai susirinkusiems tauragiškiams ant scenos pasirodė aktorius Juozas Gaižauskas. Jis pristatė savo monospektaklį „Camino Tauragė – Santiago de Compostela“, kuriame gausu vaikystės prisiminimų, kaip reikiant pralinksminusių žiūrovus.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ organizuojamame „Kultūros muitinės“ renginių cikle kasmet gausu skirtingų žanrų, pristatomos pačios įvairiausios kultūros sritys – nuo kino iki teatro, nuo kulinarijos iki muzikos ar istorijos. Šiemet rugsėjo renginys skirtas teatrui. Tauragės pilyje atnaujintoje aktų salės scenoje Juozas Gaižauskas – pirmas profesionalus aktorius po renovacijos darbų.

Muziejus pristatyme skelbia, kad iš Tauragės kilusio aktoriaus ir rašytojo J.Gaižausko monospektaklis „Camino Tauragė – Santiago de Compostela“ yra sukurtas specialiai „Kultūros muitinei“. Į jaukią salę sugužėjo didžiulis būrys tauragiškių, kuriems Juozas vaidino… Juozą.

Monospektaklyje žiūrovams J.Gaižauskas šmaikščiai pasakojo apie savo vaikystę, dalinosi prisiminimais. Ne vieną prajuokino pasakojimai apie žaidimus statybų aikštelėje. Žinoma, tėvams vakare paklausus „ką veikei“, užtekdavo frazės „nieko, kieme žaidžiau“, nors kiemu buvo kone visa Tauragė. Turbūt daugelis žiūrovų šiame pasirodyme atpažino save, prisiminė ir savo jaunas dienas tuomet dar statomoje Tauragėje, kuri sparčiai plėtėsi.

Galiausiai aktorius pasidalino ir savo kelionės garsiuoju šv. Jokūbo keliu įspūdžiais. Salėje buvusius tauragiškius pralinksmino istorijos, kokias savo vardo variacijas užsieniečių lūpose teko išgirsti aktoriui. Lietuvišką Juozas ne taip lengva ištarti.

Kaip spektaklį savo feisbuko paskyroje pristatė muziejaus Kultūros ir edukacijų skyriaus vedėja Renata Jančiauskienė, apie mokyklinius laikus J.Gaižauskas kalbėjo mokyklos patalpose, mat pilies aktų salėje šeimininkauja Tauragės meno mokykla.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą