Muziejininkai nesnaudžia: jei reikės – lankytojams ir kaukes duos

Dalintis:

Laikinasis Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorius Darius Kiniulis neskuba džiūgauti dėl Vyriausybės leidimo lankyti muziejus ir galerijas. Įstaigos vadovas įsitikinęs – žmonės kol kas į viešąsias erdves neskubės. Pristabdytas ir Alfonso Čepausko dailės galerijos perdavimas muziejui.

Praėjusią savaitę Vyriausybei apsisprendus pratęsti karantiną iki gruodžio 17 dienos, nutarta ir kiek sušvelninti jo sąlygas. Nuo gruodžio 10 dienos bus leidžiama lankytis muziejuose ir galerijose. Visgi Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ vadovas mano, kad lankytojai ekspozicijų salių neužplūs. Laikinai muziejui vadovaujantis Darius Kiniulis atviravo, kad dar prieš karantiną į muziejų užsukdavo vos vienas kitas lankytojas, moksleivių ekskursijų taip pat nebeliko.

– Kaukėmis aprūpinti visi muziejaus darbuotojai, net lankytojams galėsime duoti, jei reikės. Tačiau jau kuris laikas nebuvo tokių, kurie ateitų be kaukių. Lankytojus priimti pasiruošęs ir Skaudvilės muziejus. Jei ateis daugiau nei du žmonės, tai truputį palaukę galėsime dar du įleisti – kad jie būtų skirtingose ekspozicijų salėse, nesusitiktų koridoriuose. Taip išlaikytume saugų atstumą ir užtikrintume po 10 kv. m ploto, – kalbėjo D.Kiniulis.

Pašnekovas patikino, kad užsienio turistų Tauragėje ir muziejuje iš viso neliko, nes turizmas dėl pandemijos sustojo. Tačiau jei Vyriausybės nutarimas nesikeis ir į muziejų pradės vykti lankytojai, norintiems bus suteikta ir gido paslauga. Tik ji brangoka – iki 10 žmonių grupei kainuoja 30 eurų, taigi tokią sumą pakloti turėtų 2 lankytojai. Į šį mokestį įskaičiuotas ir įėjimas į muziejų, kuris (nesamdant gido) suaugusiajam yra 5 eurai, o senjorams, studentams ir moksleiviams – 2 eurai. Trečiadieniais Tauragės rajono moksleiviai muziejuje lankydavosi nemokamai.

– Mes esame biudžetinė įstaiga ir atlyginimai mums mokami ne iš lankytojų už bilietus sumokėtų pinigų – tai labiau simbolinis mokestis. Tačiau iš tų surinktų lėšų paprastai muziejus galėdavo ką nors reikalingo įsigyti, patobulinti darbo sąlygas. Dabar to netekome, – sakė D.Kiniulis.

Darius Kiniulis taip pat pasakojo, kad netrukus tikimasi muziejaus globon perimti Skaudvilėje veikiančią Alfonso Čepausko dailės galeriją. Jau nuo 2021 metų sausio 1-osios muziejuje bus įsteigtas dar vienas etatas šioje galerijoje dirbsiančiam specialistui, o gruodžio viduryje, jei pandeminė situacija leis, bus skelbiama šio specialisto atranka.

Nepaisant to, kad dabar muziejų ekspozicijų salės tuščios, muziejininkams darbo netrūksta. D.Kiniulio teigimu, metų pabaigoje daug laiko atima įvairių projektų užbaigimas. Kai kurių projektų atsiradimą lėmė būtent koronavirusas ir karantinas.

– Greitai internete pasirodys įdomus projektas „Dingusi Tauragė“ – lankytojai virtualiai galės apžiūrėti senuosius Tauragės pastatus ir dabartinį vaizdą bei palyginti praeitį su dabartimi. Šis projektas atsirado būtent dėl karantino, jis atvers žmonėms galimybę bent kompiuterių ekranuose aplankyti muziejus. Taip pat baigiamas kurti filmas apie vadinamuosius vilko vaikus, – vardijo pašnekovas.

Rašant šį straipsnį paaiškėjo, kad koronavirusas įsisuko ir į muziejų. Vienas muziejaus darbuotojas susirgo COVID-19, todėl dauguma jo kolegų privalo saviizoliuotis. Jei nebus nustatyta daugiau užsikrėtimo atvejų, muziejininkų saviizoliacija baigsis kaip tik prieš Vyriausybės numatytą muziejų atidarymo datą – gruodžio 10-ąją.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą