fbpx

Muziejus kviečia bendradarbiauti – ragina kurti garso įrašus

Dalintis:

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir šiemet tauragiškius kvies į menų festivalį „Kvadratu“, o kol kas ragina dalyvauti vienoje jo dalių: sukurti trumpą garso įrašą su tikra ar menama istorija.

Pasak Tauragės krašto muziejaus renginių organizatorės-edukatorės Renatos Jančiauskienės, šiandien dar nežinoma tiksli menų festivalio „Kvadratu“ data, vykdomi pasirengiamieji darbai. Šis menų festivalis organizuojamas jau trečią kartą, tačiau nusistovėjusios datos neturi. 2019 metais menų festivalis „Kvadratu“ vyko rugpjūčio pradžioje, pernai – rugsėjį.

– Šiemet kultūros sektorius turėjo atidėti daug savo darbų, nes nebuvo galima organizuoti kontaktinių susitikimų, renginių. Vis dėlto manome, kad šiemet spėsime suorganizuoti prasidėjus kalendorinei vasarai. Dabar jaučiame atlaisvėjimus ir ruošiamės. Kviečiame tauragiškius atsiųsti garso įrašus muziejui. Kokybiškiausi bus publikuojami muziejaus kuriamoje tinklalaidėje. Tinklalaidė bus menų festivalio „Kvadratu“ dalis, – sakė Tauragės krašto muziejaus renginių organizatorė-edukatorė.

Anot R.Jančiauskienės, tinklalaidei bus kuriamas pasakojimas apie karantino uždarytą žmogų, kurio sąlytis su aplinka – tik langas. Norintys prisidėti prie muziejaus iniciatyvos savo tikrą ar menamą istoriją turi įrašyti į diktofoną ir atsiųsti muziejui. Tai turi būti pasakojimas apie tai, ką matote pro langą: kas vyksta lauke, kokie žmonės gatvėse. Jie su kaukėmis? O kas po jomis? Šypsenos? Ar rūpestis? O gal matote pro langą save, tuomet ką galėtumėte papasakoti apie save? Įrašo trukmė – iki 3 min.

Geriausi pasakojimai pateks į tinklalaidę. Muziejui jau atsiųsti šeši pasakojimai, kurie, pasak muziejaus atstovės, nors ir namų sąlygomis, įrašyti gana kokybiškai. Jauniausiam autoriui – aštuoneri. R.Jančiauskienė pastebi, kad kompiuterinis raštingumas karantino metu išaugo.

Garso įrašus galite siųsti iki gegužės 5 dienos el. paštu renginiai@tauragesmuziejus.lt

Šiųmečiam menų festivaliui „Kvadratu“ jau planuojamos lauko parodos, bus ir vienas kitas mažesnis renginys. Bus išleista brošiūrėlė.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą