Muziejus „Santaka“ kvies į virtualias ekskursijas

Dalintis:

Tik kelios dienos beliko, kai Tauragės krašto muziejus „Santaka“ pristatys naujovę – virtualias ekskursijas. Dėmesį kaustantis gidas – aktorius, įkūnijantis užsilikusį Tauragės pilies muitininką. Pasinaudodami medijomis nuotoliniu būdu keliausime po muziejų ir jo filialus, pamatysime ekspozicijas, išgirsime įdomias istorijas. Muziejininkai žada, kad virtualus gidas sukels dar didesnį smalsumą ir norą apsilankyti realiame muziejuje.

Pasak muziejaus „Santaka“ direktoriaus Romualdo Vaitkaus, Tauragės muziejus dalyvauja projekte, kurį administruoja Lietuvos nacionalinis dailės muziejus.

– Muziejų pristatysime virtualiai, po jį bus galima keliauti išmaniųjų telefonų ar kompiuterių pagalba. Virtualaus gido sukūrimas mums nieko nekainavo, – kalbėjo direktorius. – Nuotolinis būdas – karantinui ir pokarantininiam laikotarpiui labai tinkantis dalykas. Tai puiki galimybė neišeinant iš namų apsilankyti gamtos, archeologijos, istorijos ir etnografijos salėse, tremtinių muziejuje, Skaudvilės filiale. Garsiniai įrašai, tekstai – lietuvių ir anglų kalbomis. Netrukus startuosime, apie tai pranešime socialinėje erdvėje.

R.Vaitkus teigimu, šis projektas gana sudėtingas – beveik metus prie jo dirbo svetainės kūrėjai, įgarsintojai, aktoriai, muziejaus „Santaka“ ir jo filialų darbuotojai rinko informaciją. Virtualaus gido paskirtis – reklamuoti muziejų, skatinti smalsumą ir norą jame apsilankyti. Aktorius, įkūnijęs užsilikusį Tauragės pilies muitininką, nuo pirmos akimirkos kausto dėmesį – jo pasakojimai vienas už kitą įdomesni.

– Virtualiose ekskursijose lankytojai nepamatys išmaniųjų bokštų, specialiai nerodysime pačių karščiausių taškų. Čia toks pat skirtumas, kaip patiems skaityti knygą ar klausytis audioknygos, – palygino muziejaus direktorius. – Stengiamės įvairiomis formomis kuo daugiau pritraukti lankytojų, nors jų ir dabar daug sulaukiame, dirbame pilnu pajėgumu.

Po karantino muziejuje „Santaka“ gausu lankytojų, nemažai svečių atvažiuoja iš kitų miestų, užsuka pavienių keliautojų ir turistų. Šeštadienį muziejuje viešėjo 50 turistų grupė. R.Vaitkus sako, kad vienas ekskursijų vadovas jau nesuspėja priimti lankytojų, jam padeda skyrių vedėjai ir kiti muziejaus darbuotojai. Ir pačiam muziejaus vadovui neretai tenka vesti ekskursijas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą