fbpx

Muzikaliai pristatyta tauragiškės J.Šležaitės-Paukštės piešinių paroda

Dalintis:

Iš Tauragės kilusi operos solistė Jomantė Šležaitė-Paukštė netikėtai karantino metu tapo tapytoja. Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta jos darbų paroda.

Šeštadienį bibliotekoje susirinkus būreliui žiūrovų pristatyta paveikslų paroda „Vidinės meditacijos“. Autorė, karantino metu netikėtai nutarusi tapyti, Jomantė Šležaitė-Paukštė dar anksčiau „Tauragės kurjerio“ kalbinama pasakojo, kad tapyba jos gyvenime atsirado netikėtai apsisprendus lankyti piešimo pamokas. Jų metu ji nutapė pirmąjį paveikslą, o galiausiai kūrybinės mintys ėmė nuolat lankyti ir tapo paroda.

– Patys pirmieji darbai yra akytės. Per pirmąją parodą su bičiuliais buvo daug analizavimo, bet nieko čia nebūtų, nes man tiesiog norėjosi spalvų. Viskas pasidarė niūru. Jos žiūri į pasaulį plačiai, kaip ir aš, jų yra daug, kaip ir manęs pilna visur. Psichologai gal galėtų analizuoti, kodėl mėgstu piešti visų paveikslų po tris, – kalbėjo apie savo tapybos darbus J.Šležaitė-Paukštė. – Ne, mano vidus nėra juodas, viskas su manim gerai. Tačiau man labai gražu, kai juodoje spalvoje išryškėja kitos spalvos, tarsi išeina 3D variantas ir piešinys lyg gali išlipti. Be to, kiekvienas menininkas turi savo braižą – pagalvoju ir apie tai.

Nepaisant, kad paslėptų reikšmių ir simbolikos nutapytose akyse nėra, autorė patikino, kad simbolikos kituose jos darbuose esama. Juokdarės portrete, kuris primena pačią menininkę, galima pamatyti obuolį ir taurę. J.Šležaitė-Paukštė susirinkusiems dėstė tai pavaizdavusi kaip kiekviename žmoguje esančio dvilypumo simbolį, o ant galvos apdangalo matyti keltų simbolis, reiškiantis meilę sau.

Parodą apžiūrėti galima iki spalio 16 dienos.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą