fbpx

Muzikinis teatras rengia edukacinius susitikimus

Dalintis:

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras skelbia kviečiantis penktadienį ne tik į trečiąją operetės „Orfėjas pragare“ premjerą, bet ir pasikalbėti. Pokalbis prieš spektaklį – geroji Europos operos teatrų praktika.

Remdamasis gerąja Europos operos teatrų praktika, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras (KVMT) savo žiūrovams siūlo naujieną – pokalbius prieš spektaklius. Visą 2020–2021 m. sezoną dukart per mėnesį į spektaklį atėjusiems gerbėjams bus suteikta galimybė kuo daugiau sužinoti apie jų pasirinktą teatro pastatymą. Žiūrovai išgirs pasakojimus apie kūrėjus, jų gyvenimų istorijas ir peripetijas, susipažins su muzikinio teatro žanrų ypatumais, teatro artistų parengtais vaidmenis. Pokalbiai bus unikali proga žiūrovams artimiau susipažinti su jų scenoje laukiančio kūrinio interpretacija, suprasti kartais įmantrių siužetų vingius, o esant galimybei tiesiogiai pabendrauti su pasirinkto stebėti spektaklio kūrėjais ir atlikėjais.
Pirmasis susitikimas su publika jau šį penktadienį.

Apie galimybę naudotis Kultūros pasu

KVMT kolektyvas skelbia, kad yra pasirengę teatro gerbėjams suteikti progų gilinti savo muzikos žinių bagažą kartu su KVMT profesionalais.
Jau trečią sezoną visi KVMT statomi spektakliai turi ir trumpesnes edukacines versijas, skirtas moksleiviams, senjorams bei vakarais lankytis kultūros renginiuose dėl įvairių priežasčių negalintiems žiūrovams. Pamatę tokį spektaklį, galėsite susidaryti argumentuotą scenos kūrinio įspūdį, kuris, tikėtina, paskatins išvysti ir pilną spektaklio versiją. Mokytojai ir moksleiviai kviečiami pasinaudoti Kultūros pasu. Visi teatro edukaciniai spektakliai dalyvauja Kultūros paso programoje.

Spalio 23 d. ir vasario 5 d. vyksiantys „Don Žuano“ spektakliai supažindins su nepranoktu W.A.Mozarto operinės muzikos šedevru. Net jei genialusis kompozitorius nieko daugiau nebūtų sukūręs, vien šiuo savo veikalu jis būtų pelnęs nemirtingą šlovę. Edukacinio renginio dalyviai turės galimybę pažinti šio unikalaus kūrinio subtilybes, išgirsti svarbiausius operos muzikinius numerius. Scenoje vyks improvizuotas veikėjų susitikimas, jų mūšiai dėl įžeistos garbės ir, žinoma, skambės nuostabi W.A.Mozarto muzika.

Spalio 18 d., gruodžio 20 d., sausio 10 d. ir vasario 14 d. pačių jauniausių žiūrovų lauks „Pasaka be pavadinimo“ – muzikinis spektaklis vaikams apie vienybę ir tikrą draugystę. Liūdėti neleisiantis kompozitorės Nijolės Sinkevičiūtės, režisierės Eglės Miškinytės ir libreto autoriaus Virginijaus Pupšio kūrybinis darbas supažindins su penkiais draugais, kurie kaip įmanydami stengsis atlikti jiems skirtą užduotį – pasekti pasaką. Spektaklyje susipina įvairiausi muzikos stiliai, kažkur nugirstų ir dar niekad negirdėtų pasakų nuotrupos. Jų personažai paskatins žiūrovus nusišypsoti, pyktelti, atjausti, nusijuokti ir galiausiai – pamilti.

Spragtukas. Martyno Aleksos nuotrauka

Gruodžio 6 dieną numatytas vienintelis edukacinis „Spragtuko“ spektaklis, pristatantis nemirtingą kompozitoriaus Piotro Čaikovskio baletą. Spektaklį Klaipėdoje pastatė garsus rusų choreografas Kirilas Simonovas, padedamas kostiumus ir scenografiją spektakliui sukūrusių dailininkų Jekaterinos Zlajos ir Aleksandro Barmenkovo, taip pat šviesų dailininko Jevgenijaus Vinogradovo. Tai bus savotiška dar viena „Spragtuko“ premjera – sukurtas ir pernai parodytas didžiosiose Lietuvos arenose, šį kartą Šv. Kalėdų laukimo pradžią jis paskelbs Žvejų rūmų scenoje. O ją puoš gigantiškos dekoracijos, išmanūs vaizdo projekcijų sprendimai, tarsi klaidinantys netikros realybės pasaulyje.

Edukacinė programa „LOL. Linksmasis orkestro laivas“ (lapkričio 8 ir 29 d., sausio 24 d.) jaunuosius žiūrovus žaisminga forma supažindins su simfoniniame orkestre skambančiais muzikos instrumentais. Su meile ir kruopštumu atrinktuose kūriniuose gražiausiomis spalvomis atsiskleis smuiko, obojaus, klarneto ir kitų instrumentų savybės. Teatralizuotoje programoje bus pademonstruotos kiekvieno instrumento muzikinės galimybės ir unikalus skambesys, kuris magiškai pavirs tai burlaivio stiebų gaudimu, tai jūros ošimu ar net ryklio dantų čekšėjimu. Į nepažintą muzikos pasaulį žiūrovus ves Linksmojo orkestro laivo kapitonas. Jis supažindins jaunuosius klausytojus su muzikos instrumentų istorija, jų sandara ir skirtingomis orkestro instrumentų grupėmis.

Muzikinis teatras – viena saugiausių ir prasmingiausių vietų Jūsų laisvalaikiui Klaipėdoje šiuo metu. Tarp žiūrovų išlaikomi atstumai leidžia pasijusti ne tik saugiam, bet ir išskirtiniam: teatro svečius salėje sodiname šachmatų tvarka, o tai leidžia komfortiškai mėgautis priekyje sėdinčiųjų galvų neužgožiamu reginiu. Tai prabanga, kurios teatras negalėjo pasiūlyti savo žiūrovams ankstesniuose sezonuose.

KVMT inform.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą