Nauji vėjai Pagramančio kultūriniame gyvenime

Dalintis:

Pagramančio biblioteka atvėrė duris lankytojams – ten bibliotekininke pradėjo dirbti Ernesta Giačienė. Ji gyvena Pagramantyje, ne vienerius metus aktyviai dalyvauja ir dainuoja visose miestelio šventėse ir renginiuose. Ernesta planuoja biblioteką perkelti į jaukesnes patalpas, mažuosius skaitytojus vilios didžiule pačios pagaminta knyga, sugalvos jiems daug staigmenų, vykdys edukacijas. Neseniai biblioteka gavo daug naujų knygų.

Iš Tauragės į Pagramančio miestelį Ernesta Giačienė atsikraustė tik prieš 2 metus, tačiau jau kurį laiką dirbo Pagramančio kultūros namuose, puoselėjo folklorą, dažnai šventėse ir renginiuose dainavo su mama, žinoma kultūros darbuotoja Rasa Jakiene. Pasak Ernestos, jai Pagramantis artimas širdžiai.

– Labiau aš esu susijusi su kultūros centru, ten dirbau meno vadove. Ketverius metus su mažomis pertraukomis buvau vaiko priežiūros ir auginimo atostogose. Pagramančio bibliotekoje pradėjau dirbti tik nuo gegužės 18 dienos, – pasakojo E.Giačienė, Šiaulių universitete baigusi pradinio ugdymo ir ikimokyklinio bakalauro studijas. – Dainuojam su mama, dirbame netoli viena kitos, nes biblioteka ir kultūros namai įsikūrę šalia vienas kito. Mes bendradarbiausime. Norime sujudinti visą miestelį, galbūt, čia sukursime šio krašto chorą.

E.Giačienė tikisi, kad dainavimas padės suaktyvinti ir bibliotekos gyvenimą. Vaikų gynimo dieną jau organizuojamas spektaklis vaikams „Mažylio ir Karlsono pokštai“.

– Vaidinsiu tame spektaklyje. Vaikus bandysiu sudominti, vilioti labai didele knyga – aš ją pagaminsiu. Vykdysiu edukacijas, organizuosiu įvairius mokymus, sukauptą patirtį dirbant kultūros centre pritaikysiu bibliotekoje, – atviravo Ernesta, su vyru Martynu auginanti dvi dukreles. – Anksčiau, kol neturėjau vaikų, daug knygų skaičiau. Dabar trūksta laiko. Per perdavimą bibliotekoje daug gražių ir įdomių knygų mačiau, labai norėčiau jas perskaityti, išanalizuoti. Biblioteką pasiekė daug naujų ir įdomių knygų, todėl laukiu susidomėjusių skaitytojų.

Specialistė jau planuoja biblioteką iš antro aukšto perkelti į pirmą aukštą, nes ten patalpos nors šiek tiek mažesnės, tačiau jaukesnės. Ji skaitytojų laukia kasdien nuo 10 iki 18 val., o šeštadienį nuo 9 iki 17 val. Sekmadienis ir pirmadienis – nedarbo dienos.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą