Nemokami „Kino pavasario“ seansai vėl Tauragėje

Dalintis:

Jau tapo tradicija, kad Tauragės krašto muziejus „Santaka“, bendradarbiaujant su „Kino karavanu“ ir „Kino pavasariu“, vasarą organizuoja kino seansus po atviru dangumi. Prasideda 8-oji ekspedicija.

Atsinaujinęs ir išaugęs festivalio „Kino pavasaris“ projektas „Kino karavanas“ per du vasaros mėnesius aplankys net 40 Lietuvos miestų ir miestelių, surengs virš 100 nemokamų filmų peržiūrų po atviru dangumi.

Jau šį penktadienį „Kino karavanas“ lankysis Tauragėje. Skelbiama, kad žiūrovai bus pakviesti į trijų filmų peržiūras Tauragės pilies kiemelyje (Dariaus ir Girėno g. 5), kuriame įsikurs lauko kino teatras.

Aštunto „Kino karavano“ sezono naujiena – vienintelis tarp keliaujančių kino projektų Lietuvoje LED ekranas, kuris reiškia ne tik įspūdingą vaizdo kokybę, bet ir galimybę rodyti filmus dienos metu.

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ skelbia „Kino karavano“ programą. Penktadienį 17 val. peržiūros prasidės nuo filmo „Vampyriukas“ (rež. Joann Sfar, 2020, Prancūzija, 85 min., V). Filme išvysite pasakojimą apie mažą vampyrą, kuris gyveno vaiduoklių kaime. Nors laiką leido linksmųjų pabaisų draugijoje, vis tiek siaubingai nuobodžiavo. Vieną dieną nusprendė slapta išsmukti iš namų ir leistis į nuotykį ⎯ ieškoti naujų draugų.

19 val. numatyta filmo „Aš esu Greta“ (rež. Nathan Grossman, 2020, Švedija, 97 min., N-7) peržiūra. Šioje juostoje išvysite pasakojimą apie 15-metę mokinę iš Švedijos Gretą Thunberg, kuri 2018 rugpjūtį pradėjo streiką dėl klimato kaitos. Jos klausimas suaugusiesiems buvo toks: „Jei jums nerūpi mano ateitis Žemėje, kodėl turėčiau ko nors siekti mokykloje?“ Per kelis mėnesius jos keliu pasekė šimtai tūkstančių jaunuolių pasaulyje. Greta, tyli švedų mergaitė su autizmo spektro sutrikimu, tapo pasaulinio garso aktyviste. Režisierius ją sekė nuo pirmosios mokyklos streiko dienos nė nenutuokdamas, kad liudija vieno įtakingiausių žmonių pasaulio istorijoje kelionės pradžią. Šiaurės šalių filmų programą pristato Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Galiausiai 21.30 val. žiūrovų dėmesiui filmas „Quo vadis, Aida?“ (rež. Jasmila Žbanić, 2020, 104 min., N-13). Apie filmą: Bosnija, 1995-ųjų liepa. Aida dirba Jungtinių Tautų vertėja mažame Srebrenicos mieste. Serbų armijai užėmus miestą, jos vyras su dviem sūnumis atsiduria tarp tūkstančių žmonių, kurie prieglobstį ir pagalbą tikisi rasti JT stovykloje. Tiesiogiai bendraudama su derybininkais, Aida turi priėjimą prie nepaprastai slaptos ir svarbios informacijos. Kas matyti jos šeimos ir likusių miestelio gyventojų horizonte – išsigelbėjimas ar mirtis? Kokį žingsnį Aidai derėtų žengti? Tai filmas apie moterį, atsidūrusią vyrų karo žaidimų lauke.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą