Netrukus muziejaus lankytojams bus pristatyta interaktyviosios ekskursijos programėlė

Dalintis:

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ praneša, kad baigia kurti išmaniąją programėlę „Interaktyvi ekskursija“. Lėšų šiam projektui vykdyti skyrė Lietuvos kultūros taryba. Programėlė startuos jau kitų metų pradžioje.

Naujojoje programėlėje, kuria muziejaus „Santaka“ lankytojai galės naudotis jau netrukus, bus išlaikytas šiuo metu itin populiarus estetiškas minimalizmas, derinant klasikinius eksponatų pristatymo metodus su šiuolaikiškais. Šiuo projektu siekiama supažindinti muziejaus lankytojus su Tauragės krašto išskirtinumu, įdomiausiais istoriniais įvykiais, žinomiausiomis regiono asmenybėmis. Keliaudamas per muziejų, programėlės vartotojas jam skirtame planšetiniame kompiuteryje galės matyti visus išmaniuosius ekspozicijos taškus, kurie bus aktyvuojami programėlės pagalba.

Apsilankę Istorijos salėje turistai ir vietos gyventojai galės susipažinti su žymiausiais tauragiškiais. Ekrane pateikiamas fotomontažas, kuriame vaizduojama daugybė žinomiausių Lietuvos žmonių. Lankytojui tereikės pažymėti tuos, kurie yra gimę Tauragėje arba kitaip susiję su šiuo miestu.  Istorijos ekspozicijoje taip pat bus integruojami subtilūs žymekliai, pristatantys vis kitą religinę konfesiją. Ekraną nukreipus į nurodytą žymeklį, jame iškils tą religiją pristatanti šventovė. Pvz., ekraną nukreipus į judaizmą žymintį ženkliuką, ekrane išnirs Tauragės miesto sinagoga. Istorija byloja, kad Tauragėje nuo seno gyveno įvairių tautybių žmonės, vienas žaidimas dedikuotas būtent šiai temai. Lankytojai planšetiniame ekrane galės priskirti skirtingų tautybių personažams jų kultūrai būdingus daiktus.

Tauragė – pasienio miestas. Kitas žaidimas akcentuos „gyvenimą prie sienos“ ir komikso stiliumi papasakos knygnešio istoriją. Paskutinysis žaidimas ne tik leis lankytojams interaktyviai susipažinti su Tauragės dvarą valdžiusių giminių herbais, bet ir iš Tauragės vietininkų herbų simbolių susidėlioti savo herbą. Susikurtą herbą lankytojas galės parsisiųsti į asmeninę pašto dėžutę.

Kaip teigia Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ kultūros, turizmo projektų ir viešųjų ryšių specialistė Agnė Vitartaitė, inovacijos – neatsiejama šiuolaikinio muziejaus dalis, leidžianti kurti kitokį istorinį, kultūrinį ar socialinį kontekstą.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą