fbpx

Paroda „Šokantis žmogus“ – apie vienį su gamta

Dalintis:

Šią savaitę kavos studijoje „ResPublica“ atidaryta fotografės, menininkės Sigitos Flaksienės mišria technika atliktų darbų paroda. Ant sienų jaukioje kavinėje lankytojai išvys 9 įspūdingus paveikslus.

Vasarą Tauragės fotografų klubo „Fotojūra“ pirmininkas Juozas Petkevičius sukvietė klubiečius į Dzūkiją, kur vykusio plenero metu buvo galimybė išbandyti cianotipiją. Tai senas vaizdo fiksavimo metodas, kuomet ant specialiais chemikalais ištepto popieriaus dedami augalai. Palaikius kompoziciją prieš saulę, veikiant ultravioletiniams spinduliams popieriuje užsifiksuoja kartais visai netikėti vaizdiniai.

Sigitos Flaksienės paveikslas

„Tai labai įtraukiantis procesas su netikėtumo faktoriumi. Aišku, neapsiribojau vien mėlynai baltu atspaudu, norėjosi įvelti spalvų ir visada domino žmogaus ryšys su gamta. Taip gimė darbų ciklas „Šokantis žmogus“, – savo feisbuko paskyroje atviravo fotoklubo narė Sigita Flaksienė.

Kavos studijoje „ResPublica“, esančioje Respublikos g. 10, Tauragėje, iškabinti 9 paveikslai – keli jų jau turi savininkus, tačiau planuojama visus eksponuoti apie mėnesį. Visuose matyti augalų motyvai – kai kurie gan aiškiai suprantami ir daugeliui pažįstami, kiti lieka paslaptingi. Parodos autorė pasakojo, kad sugalvojus piešinio idėją, teko nukulniuoti ne vieną kilometrą ieškant tinkamos formos augalo.

Augalų atspaudai paveiksluose, S.Flaksienės teigimu, simbolizuoja žmogaus ryšį su gamta. Kaip ji pati sako, dažnai žmonės iškelia save virš gamtos, nors derėtų atsiminti, kad visi esame vienos visatos dalis.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą