Parodoje „Kontaktas“ – skirtingomis technikomis fiksuoti vaizdai

Dalintis:

Šiandien Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fotografijos galerijoje jau atidaryta trečiojo Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalio paroda „Kontaktas“. Joje tradicinėmis, tačiau ne kiekvienam šiuolaikiniam žmogui įprastomis, technologijomis užfiksuoti vaizdai.

Dar vakar Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fotografijos galerijoje darbavosi Kirtimų kultūros centro vadovas Paulius Burakas ir parodos kuratorius Andrei Antonau kartu su Tauragės muziejaus fotografu Juozu Petkevičiumi. Pilies bokšte, kuriame veikia galerija, kabinti menininkų darbai.

– Viskas apie kontaktą, kad tai neišvengiama mūsų kultūros dalis, gyvenimo dalis. Visi darbai atlikti ananloginėmis technologijomis, – pasakojo A.Antonau.

Kuratorius sako, kad netikėtai per metus žodis „kontaktas“ įgavo neigiamą prasmę ir tapo net vengtinu dalyku. Tačiau jo įsitikinimu, gyvenimas be kontakto sunkiai įsivaizduojamas.

„Tai ne tik fotografinis terminas „kontaktinis atspaudas“ ar lengvas būdas užsikrėsti liga ir keistomis idėjomis, bet ir vizualinis, emocinis ryšys tarp tolimų kultūrų ir atskirų žmonių.
Fotografo kontaktas su aplinka, tai ne tik gražūs omažai Janui Bulhakui ar efektingi peizažai National Geographic stiliumi, bet ir nuoseklus gamtos pėdsakų tyrinėjimas, nesustojama jų meninė interpretacija ir atsakymų į klausimus paieška: kur riba tarp gyvenimo ir mirties? Ar mirtis gali būti patraukli? Ar jos pėdsakais dera grožėtis?“ – savo laiške dėsto kuratorius Andrei Antonau.

Emilijos Petrauskienės augalų atspaudai fotografijose „1 kv. m gamtos“

Šioje parodoje – tik dalis iš demonstruotų trečiajame Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalyje. Kaip sako parodos kuratorius, dalį darbų autoriai jau atsiėmė, kita dalis tiesiog pilies erdvėse nerastų savo vietos.

Apžvelgiant darbus galima konstatuoti, kad kiekvienas pasaulį mato ir supranta savaip, o skirtingi fotografijos metodai žadina žiūrovo smalsumą. Parodoje taip pat galima rasti ir jau žinomus Emilijos Petrauskienės augalų atspaudus fotografijose „1 kv. m gamtos“.

Galerijoje apsilankyti galima gyvai. J.Petkevičius patikslino, kad vienu metu įleidžiami du žmonės arba vienos šeimos nariai. Užsukusieji išvys plataus technikų spektro darbus – nuo ambrotipų ir cianotipijos iki momentinės fotografijos. Parodoje pristatomi autorių iš Lietuvos, Latvijos, Vokietijos, Gruzijos, Brazilijos, Estijos, Italijos darbai.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą