Paskirstytos lėšos kultūros projektams – ką pamatysime šiemet

Dalintis:

Lietuvos kultūros taryba iš dalies finansavo Tauragės, Jurbarko, Šilalės ir Pagėgių biudžetinių ir viešųjų įstaigų, asociacijų teiktas paraiškas įvairiems kultūros projektams įgyvendinti. Iš viso paskirstyta arti 240 tūkstančių eurų, liūto dalis atiteko Jurbarkui.

Projektų „Menų sintezė“ įgyvendinimui Tauragės apskrityje buvo paskirstyta 74 860 Eur. Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungai „Tauragės apskritasis stalas“ skirta 15 000 eurų projektui „Menų festas ‘24“ finansuoti. Tokios pat sumos sulauks ir Tauragės krašto muziejus „Santaka“ projektui „Šiuolaikinių menų festivalis „Kvadratu 2024“ įgyvendinti. Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos projektui „Prie garažų“ skirta 7000 Eur.

Šilalės rajono asociacija „Muzikos ir teatro projektai“ šiemet už gautus 11 250 eurų rengs Bijotų dvaro festivalį, už tokią pat sumą VšĮ „Medvėgalio projektai“ organizuos 18-ąjį Medvėgalio menų festivalį, o Šilalės rajono kultūros centro šokio performansui skirta 5500 Eur. Jurbarko kultūros centras už gautus 8260 eurų kvies į džiazo muzikos stovyklą, o Pagėgių Vydūno viešoji biblioteka už 1600 Eur organizuos poezijos ir muzikos susitikimus.

Lėšos skirtos ir „Kultūrinio tapatumo“ projektams, iš viso – 123 400 Eur. Didžiausias finansavimas skirtas Jurbarkui – 58 600 Eur, Šilalei – 29 800 Eur, Tauragei – 19 000 Eur, Pagėgiams – 16 000 Eur. Iš dalies bus padengtos „Ugdymo kultūros“ projektų įgyvendinimo išlaidos, iš viso tam skirta 41 500 Eur. Jurbarkas gaus 18 200 Eur, Šilalė – 12 000 Eur, Tauragė – 5800 Eur, Pagėgiai – 5500 Eur.

Ne visi projektai gavo finansavimą. Lėšų neskirta VšĮ „Žaliasis regionas“ parengtam projektui „Keliauk su tauriuku“. Įstaiga buvo sumaniusi Tauragės miesto erdves papuošti vaikiškomis medinėmis sūpynėmis su tauriuku. Kelias būtų įkurdinę miesto centre prie fontano, nes būtent šioje vietoje tėveliai su vaikučiais mėgsta leisti laiką. Iš viso jų būtų buvę dešimt. Netenkinta ir dar viena VšĮ „Žaliojo regionas“ paraiška, kuriai lėšų reikia suplanuotam Tauragės krašto turistiniam leidiniui.

– Tiksliai nepasakysiu, apie 2000 eurų reikėjo. Mes turime išleidę elektroninę knygą su audio funkcija, visiems patiko, todėl tokiu panašiu pagrindu būtume išleidę turistinį leidinį, į kurį būtume įtraukę dar daugiau objektų, žemėlapių, pasivaikščiojimo maršrutų. Norėjome išsamesnį, reprezentacijai skirtą leidinuką padaryti. Ieškosim kitų finansavimo būdų. Gal pavyks sutaupyti, gal pajamas suorganizuosim, pernai su vėjo jėgainėm gerai sekėsi. Manau, kad anksčiau ar vėliau pavyks tą mintį įgyvendinti. Nežinau, kodėl negavom finansavimo, natūralu, visada pinigų būna mažiau negu norų, – kalbėjo įstaigos direktorė Gaiva Mačiulaitienė.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ projektui menų festivalis „Kvadratu 2024“ skirta 15 tūkst. Eur. Jau ne pirmą kartą šio festivalio koncepciją rengė muziejaus Kultūros-edukacijų skyriaus vedėja Renata Jančiauskienė, dabar šį projektą ji įgyvendina kartu su komanda.

– Aš atsakinga už šiuolaikinio meno dalį, kolega – už medijas, kitas kolega atsakingas už komunikaciją. Mūsų dabar yra penki žmonės, nes padidėjo apimtis. Tai tęstinis projektas, jį vykdome šešti metai. Jau pernai mūsų įvertinimas buvo gana didelis, kai Lietuvos muziejų asociacija skyrė mums vieną iš aštuonių nominacijų „Metų proveržis“. Mums, kaip regioninei kultūros organizacijai, kaip regioniniam muziejui, patekti į tokį kontekstą ir varžytis su nacionaliniais muziejais ir būti taip įvertintiems – didžiulis pasiekimas, – džiaugėsi R.Jančiauskienė.

Pasak muziejaus atstovės, ne ką mažiau svarbus ir dabartinis įvertinimas skirstant finansavimą, nes jis ekspertinis – vertinami ne administraciniai dalykai, bet turinys, o vertintojai – profesionalai.

– Mūsų paraišką komisija pakomentavo labai pozityviai, nes mūsų koncepcija gerai atidirbta, gerai sukomponuota komanda, o kituose dalykuose dar pasitempsim. Mūsų rengiamo festivalio veiklos šiemet bus išdalytos po gabaliuką, nemažą festivalio dalį akcentuosim per miesto šventės dienas. Renginiai vyks muziejaus ir miesto erdvėse visus metus, prasidės gegužę ir baigsis spalį. Bažnyčių gatvėje numatytos papildomos veiklos, numatyti šiuolaikinio meno pasirodymai, performansai, instaliacijos, profesionalių fotografijų parodos, šiuolaikinės skulptūros parodos pilies erdvėse, – būsimus renginius vardijo R.Jančiauskienė.

Renatos Jančiauskienės teigimu, perteikiamas šiuolaikinis menas dažnai nustebina žmones dėl savo estetikos, nes ji netradicinė. Ji su komanda didžiuojasi, kad tyrinėjant Lietuvos savivaldybių kultūros indeksą festivalis „Kvadratu“ buvo pateiktas kaip etaloninis pavyzdys, gebantis unikaliai pagal žmonių poreikį sukurti paslaugą.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą