Paskutinė tautodailininko valia įvykdyta

Dalintis:

Šiandien Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ visuomenei duris atvers tautodailininko, Tauragės garbės piliečio a.a. Antano Bagdono darbų ekspozicija. Istorikas Darius Kiniulis patikslino, kad nuo pat gruodžio, tvyrant karantinui, muziejaus darbuotojai teismų keliu atgautą kolekciją stengėsi įkurdinti vienoje iš erdvių.

Ilgus metus Griežpelkių kaimo turizmo sodyboje buvusi tautodailininko Antano Bagdono darbų kolekcija tik 2020-ųjų gruodį atiteko Tauragės krašto muziejui „Santaka“. Dėl to teko pakovoti ir teismuose. Galiausiai į pilį pargabenta apie 400 įvairiausių įvairios vertės dirbinių. Nors buvo kalbėta, kad šio menininko darbai papuoš pilies menes, tačiau po jų renovacijos nuspręsta išlaikyti menių stiliaus vientisumą, juolab, kad ir vietos ten nepakanka. Todėl nuolatinei A.Bagdono darbų ekspozicijai skirta vieta prie muziejaus administracijos.

– Jei ne karantinas, ekspozicijos paruošimo darbai būtų užtrukę ilgiau. Maždaug iki balandžio spėjome nuveikti didžiąją dalį darbų. Stengėmės atrinkti aukščiausios meninės vertės darbus, atspindėti įvairias atlikimo technikas. Gintaro dirbinius tautodailininkas kūrė kartu su žmona, kuri irgi minima ekspozicijoje, – kalbėjo Istorijos-etnografijos skyriaus vedėjas Darius Kiniulis. – Pritaikėme buvusią ekspoziciją, kurios informacija paseno. Turėti baldai tiko prie A.Bagdono kūrybos stiliaus.

Paklaustas, kuris ekspozicijoje demonstruojamas dirbinys laikomas vertingiausiu, istorikas ranka mostelėjo į masyvų stalinį šviestuvą iš gintaro, pavadintą „Laumės žiedu“. Labai vertingu laikomas gintaro ir metalo sietynas, tačiau jam eksponuoti kol kas tiesiog nėra tinkamų sąlygų – muziejaus lubos per menkos šio dirbinio svoriui, o padėtas jis praranda savo formą. Kol kas priimtas sprendimas eksponuoti sietyno nuotrauką, patį eksponatą saugant saugykloje.

Šis sietynas kol kas lankytojams liks matomas tik nuotraukoje. Mortos Mikutytės nuotrauka

Šiandien 13 val. kviestinių svečių ir Tauragės krašto tautodailininkų akivaizdoje bus iškilmingai pristatyta A.Bagdono dirbinių ekspozicija. Tai įvyks skambant šešiolikmetės tauragiškės smuikininkės Agnės Gečaitės ir jos partnerio, akordeonininko Jono Vozbuto atliekamai muzikai. Prisiminimais apie A.Bagdoną dalysis jo bendražygiai Genovaitė Digaitienė-Kairevičiūtė ir Zenonas Radvilas.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą