fbpx

Pokalbių ciklas „Kitas krantas“: Klaipėdos festivalio forumas kviečia pažinti ir suprasti kitą

Dalintis:

Rugpjūčio 1–7 dienomis Klaipėdos piliavietėje ir senajame elinge vyksiantis II-asis Klaipėdos festivalis kelioms dienoms pakvies persikelti ir į kitą Danės krantą – buvusiose laivų remonto dirbtuvėse įsikūrusią ir ypatingą trauką spinduliuojančią laisvalaikio bei pramogų erdvę „Hofas“, kur vyks festivalio forumo diskusijos miestui ir pasauliui aktualiomis temomis. 

Festivalį antrus metus lydinčioje forumo renginių programoje šiemet atsispindės pastaraisiais metais ypač aštriai žmones visame pasaulyje palietusios socialinės problemos, susijusios su pandemijos, pasaulinės stagfliacijos ir vis dar besitęsiančio karo Ukrainoje padariniais. Pernai daug diskutavome apie ekologiją, o šiemet publiką pakviesime į pokalbių ciklą „Kitas krantas“, vyksiantį jaunimo pamėgtoje laisvalaikio ir pramogų erdvėje „Hofas“ kitame Danės krante. Diskutuosime apie kitaip mąstančius, kitos kultūros, religijos ar etninės priklausomybės žmones, kuriems dėl politinių, socialinių ar ekonominių priežasčių tenka ieškoti išgyvenimo būdų kitoje šalyje – kitame krante. Su kokiais supratimo, priėmimo, prisitaikymo nesklandumais jie susiduria? Kaip jiems sekasi integruotis į kitą visuomenę ir kultūrą? Kuo kiekvienas iš mūsų galime prisidėti, kad mūsų šalyje mažėtų socialinė atskirtis, daugėtų tolerancijos ir būtų praktiškai sprendžiamos įvairių formų diskriminaciją patiriančių žmonių integracijos problemos?

Klaipėdos festivalio spaudos konferencijos akimirkos. DKFOTO nuotrauka

„Kitame krante“

Rugpjūčio 2 d. 19.00 val. „Hofe“ vyks diskusija „Kitame krante“ apie šiandienos aktualijas: kaip mūsų kasdienį ir profesinį gyvenimą paveikė pandemija, o dabar dar ir karo veiksmai Ukrainoje? Kaip išsvajotąjį „kitą krantą“ įsivaizduoja įvairių patirčių, siekių turintys žmonės? Toliau aktyviai kurti ir kovoti ar atsitverti tylos siena ir atsiriboti?

Dalyvauja: žurnalistė, socialinė aktyvistė Agnė Bukartaitė; LMTA Klaipėdos fakulteto dekanė Loreta Jonavičienė; TV laidų rengėja ir vedėja Asta Stašaitytė. Diskusiją veda LRT radijo žurnalistė Odeta Vasiliauskaitė.

„Pažinti ir priimti kitą“

Rugpjūčio 4 d. 19.00 val. „Hofe“ rengiama diskusija „Pažinti ir priimti kitą“. Diskutuosime apie migrantų, pabėgėlių, diskriminaciją patiriančių žmonių integraciją į Klaipėdos kultūrinį bei socialinį gyvenimą ir kokiais būdais prie jos prisideda Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras (KVMT).

Dalyvauja: KVMT vadovė Laima Vilimienė, KVMT vyriausiasis choreografas Aurelijus Liškauskas, KVMT vyriausiasis chormeisteris Vladimiras Konstantinovas, KVMT orkestro koncertmeisterė Regina Sarkisova, KVMT choro artistai Farshadas Abbasabadi ir Indra Sofia Maria Nielsen, KVMT baleto trupės šokėja Daria Verovka. Diskusiją veda muzikologė, KVMT redaktorė Veronika Janatjeva.

Opera „Skrajojantis olandas“. Martyno Aleksos nuotrauka

Klaipėdos festivalis rugpjūčio 1–7 dienomis sugrįžta į lauko scenas senojo uosto širdyje ant Kuršmarių kranto. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro antrus metus organizuojamas operos ir klasikinės muzikos festivalis pažymės miesto 770-ąjį gimtadienį, savo programą atverdamas Alvido Remesos oratorijos „Sakmė apie Mėmelburgą“ premjera Klaipėdos piliavietėje (rugpjūčio 1 d. 19.30 val.). Festivalio žiūrovai taip pat turės galimybę dar kartą išvysti išskirtinį Richardo Wagnerio operos „Skrajojantis olandas“ pastatymą senajame Klaipėdos elinge (rugpjūčio 5, 6 d. 21.30 val.), tapusį festivalio vizitine kortele ir garsinantį Klaipėdos miestą visame pasaulyje. Antrąjį Klaipėdos festivalį užbaigs įspūdingas operos gala koncertas (rugpjūčio 7 d. 18.00 val.), kuriame balsingieji muzikinio teatro ir kviestiniai solistai publikai dovanos gražiausias arijas iš operų, operečių ir miuziklų.

KVMT inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą