fbpx

Pusmetį laukęs mėgėjų teatrų festivalis „Kvartetas“ įvyko

Dalintis:

Po pusmečio pertraukos Tauragės kultūros rūmai vėl atgijo – kultūros renginių išsiilgę žiūrovai šeštadienį rinkosi į 28-ąjį respublikinį mėgėjų teatrų festivalį „Kvartetas“. Pirmieji po karantino draudimų ant scenos lipo Taurų kultūros namų teatro aktoriai, sulaukta ir svečių iš Kauno rajono. Žiūrovų nesusirinko gausiai, tačiau renginių ilgesys buvo stipresnis už koronaviruso baimę.

28-asis respublikinis mėgėjų teatrų festivalis, kurio sumanytoja – Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė, turėjo vykti pernai lapkritį, tačiau dėl sudėtingos epidemiologinės situacijos Lietuvoje ir paskelbto karantino renginiai buvo nutraukti. Kai tik karantinas buvo atlaisvintas, G.Urmonaitė iškart pasišovė surengti mėgėjų teatrų festivalį „Kvartetas“. Tik dėl suvaržymų žiūrovams parodyti ne keturi, o du spektakliai – komedijos. Taurų kultūros namų teatras vaidino Petro Pundzevičiaus-Perliuko „Velnias – ne boba“ (rež. Genovaitė Urmonaitė), o Kauno rajono Ramučių kultūros centro Voškonių laisvalaikio salės teatras – Džon Patrik komediją „Siena“ (režisierė Hana Šumilaitė).

– Iškart po Naujųjų metų Tauragės kultūros centro administracijai sakiau, kai tik bus atlaisvinimai, padarom teatro festivalį 2020. Nesvarbu, kiek bus žiūrovų, nesvarbu, kad ne visi keturi spektakliai bus. Ir Hanai Šumilaitei sakiau, ar nepyksi, kad mažai žiūrovų bus, bet mes lygiai taip pat, kaip ir dideliam festivaliui, ruošėmės, – kviesdama žiūrėti spektaklio žiūrovams sakė G.Urmonaitė.

Genovaitė Urmonaitė. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Ir išties žiūrovų buvo negausu, visi jie buvo registruojami, o duomenys bus saugomi 21 dieną, tačiau tie, kurie atėjo, tikino, kad labai laukė prasidedančių renginių. Į užsienį dirbti važinėjanti Regina sakė, kad vos grįžusi į Tauragę „Tauragės kurjeryje“ stebėjo pranešimus, kada gi jie prasidės.

– Pamačiau, kad bus „Kvartetas“, ir apsidžiaugiau, – patikino viena žiūrovių.

– Nateiti į Genovaitės ir Hanos Šumilaitės spektaklius negalėčiau. Visus G.Urmonaitės spektaklius esu mačiusi, – sakė Virginija.

Ponia Zelma lankydavosi visuose miesto renginiuose ir jau yra mačiusi G.Urmonaitės režisuotą „Velnias – ne boba“, tačiau vaidintą lauke.

– Esam be galo išsiilgę renginių. Jau esu paskiepyta abiem skiepų dozėmis, tad jaučiuosi tvirtai, – kalbėjo Zelma.

Žiūrovų salė. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Pažiūrėti spektaklio atvyko ir šįkart ant scenos nelipusios Tauragės liaudies teatro aktorės. Moterys sakė, kad nors ir yra paskiepytos abiem vakcinos dozėmis, stengiasi bet kur nevaikščioti, tačiau negalėjo neateiti pažiūrėti „Kvarteto“ spektaklių.

– Kaip gali neiti, čia gi mūsų altorius, – šypsojosi aktorė Elytė.

Nors renginys tesulaukė keliasdešimties žiūrovų, galėjai suprasti, kad visi jie – tikrieji teatro gerbėjai. Ne veltui režisierė G.Urmonaitė dar prieš spektaklį „Tauragės kurjerio“ žurnalistei sakė:

– Kaip aš stengiausi. Aš net nemoku to pasakyti. Net su tavimi kalbėdama apie tai jaudinuosi. Kadangi renginys prieš Motinos dieną, po spektaklių jų lauks staigmena – dainuos Urtė Jurevičiūtė, o visos moterys išeidamos gaus po gėlę.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą