„Šilutės būsto“ užstato savivaldybė negrąžins

Dalintis:

Metų pradžioje Tauragės rajono savivaldybė pasidžiaugė, kad už 1,2 mln. eurų pardavė valdytas Tauragės butų ūkio (TBŪ) akcijas, o jas įsigijo koncerno „Icor“ netiesiogiai kontroliuojama bendrovė „Šilutės būstas“. Tačiau TBŪ ir toliau liko po savivaldybės sparneliu. Savivaldybės sąskaitoje tebėra pradinis aukciono dalyvio įnašas – 107 000 eurų. Rajono valdantieji šios sumos grąžinti neketina, esą dar paskaičiuos ir patirtus nuostolius. Opozicija įsitikinus, kad didžiulė kompanija taip lengvai šimto tūkstančių neatsisakys ir kils teisminis karas.

Tauragės savivaldybė: pirkėjas nevykdė sutarties

2019 metų sausį šalies žiniasklaida skelbė, kad Tauragės rajono savivaldybei priklausančios bendrovės Tauragės butų ūkis akcijas už 1,215 mln. eurų perka koncerno „Icor“ netiesiogiai kontroliuojama bendrovė „Šilutės būstas“. Beveik 100 proc. „Šilutės būsto“ akcijų priklauso koncerno „Icor“ grupės įmonei „Mano būstas“. „Icor“ 2010 metais buvo pervadinta iš „Rubikon“.

Praėjusią savaitę Tauragės rajono savivaldybės taryba nusprendė pritarti vienašališkam 2019 metų sausio 17 dienos pirkimo–pardavimo sutarties, sudarytos tarp Tauragės rajono savivaldybės ir UAB „Šilutės būstas“, nutraukimui neteismine tvarka. Tokią teisę nukentėjusiai šaliai suteikia Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas. Vienašališkas sutarties nutraukimas esą buvo numatytas ir pasirašytoje sutartyje tuo atveju, jei pirkėjas neįvykdo sąlygų. Anot savivaldybės administracijos, taip ir yra.

Prie tarybos sprendimo projekto buvo pridėti paaiškinamieji dokumentai, iš kurių galima daryti prielaidą, kad „Šilutės būstas“ apsigalvojo ir Tauragės butų ūkio pirkti nebenorėjo. Nuo sutarties sudarymo jau praėjo pakankamas laiko tarpas. Pirkėjas, nevykdydamas sutarties ir nesumokėdamas pirkimo kainos, esą pažeidė sutartį, todėl yra atsakingas už nuostolių Tauragės rajono savivaldybės administracijai atlyginimą.

Pradinio įnašo neketina grąžinti

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis prieš tarybos posėdį, kuriame buvo svarstoma dėl vienašališko sutarties nutraukimo, „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad 107 000 eurų pradinis aukciono įnašas tebėra savivaldybės sąskaitoje ir jo savivaldybė  „Šilutės būstui“ neketina grąžinti. Esą bus suskaičiuoti Tauragės rajono savivaldybės patirti nuostoliai dėl aukciono metu neparduoto Tauragės butų ūkio ir teisminiu keliu juos bus bandoma gauti iš UAB „Šilutės būstas“. Paklaustas, pagal kokius kriterijus bus skaičiuojami patirti nuostoliai, administracijos direktorius atsakė, kad, kai paskaičiuos, informuos.

Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė tarybos posėdyje paaiškino, kad pradinis įnašas nebus grąžinamas, mat, kai paskaičiuos, nuostoliai bus didesni.

Opozicija žiūri atsargiai

Tarybos nariui Viktorui Kovšovui paklausus, ar sprendimas vienašališkai nutraukti sutartį sudarys juridines prielaidas šiai įmonei teisme reikalauti sugrąžinti vadinamąjį 107 tūkstančių eurų užstatą, G.Pukelytė paprašė juristės pagalbos. Juridinio ir personalo skyriaus vyriausia specialistė Lilija Mockienė patikino, kad kita šalis turi teisę ginčyti vienašališkai nutrauktą sutartį ir įrodyti, kad sutartis nutraukta neteisėtai, kad pirkėjas nepažeidė sutarties sąlygų.

– O jei vis tik savivaldybei tektų grąžinti užstatą, juk ir procentus reiktų mokėti, kas mokės tuos pinigus? – neatlyžo opozicija.

– Tai įrodinėjimo dalykas ir aš nežinau, ar jie galėtų įrodyti, kad sutarties nepažeidė. Sandoris neįvyko, mes turime užsitikrinti, kad realūs nuostoliai ir negautos pajamos būtų grąžinti, – politikams aiškino Juridinio ir personalo skyriaus vyriausia specialistė. Anot jos, jei nuostoliams atlyginti neužtenka pradinio įnašo, tai jis ir negrąžinamas.

Opozicijos atstovas Darius Petrošius neslėpė, kad teisiškai nuostolių įrodymas esąs labai sudėtingas dalykas ir teiravosi, ar tuo užsiima pati savivaldybė, ar samdo teisininkus iš išorės? L.Mockienė išsisuko nuo tiesaus atsakymo, tylėjo ir savivaldybės administracijos direktorius. Specialistė tvirtino, kad atstovavimas teisme –  ateities klausimas, bet tuo klausimu dirbama. Esą yra sudaryta ir darbo grupė. V.Kovšovas taip pat domėjosi, ar „Šilutės būstas“ siūlė sudaryti taikos sutartį. Atsakyta, kad buvo prašymas nutraukti sutartį šalių susitarimu.

Savivaldybei 107 000 eurų neabejotinai dideli pinigai, ypač kai už savus stato baseiną, tačiau bylinėjimasis, neabejotinai, gali kainuoti irgi nemažai. Vis tik tuo labiausiai buvo susirūpinęs opozicijos flangas. Tiesa, kai atėjo laikas balsuoti, iš 24-ių balsavusių 20 pasisakė už sutarties nutraukimą vienašališkai.

Kaip į tai reaguos ­„Šilutės būstas“, kol kas neaišku. Susisiekti su „Šilutės būsto“ atstovais nepavyko. Į elektroninius laiškus atsakymo iki straipsnis buvo parengtas spaudai negavome.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą