Skaudvilėje buvo neramu – siautėjo teatralai

Dalintis:

Šiandien Skaudvilės kultūros namuose vyko mėgėjų teatrų festivalis „Veidrodis“. Atvykę į šventę teatralai iš Jurbarko, Prienų ir Akmenės rajonų žiūrovams dovanojo tris spektaklius. Renginio metu buvo naudojamas stebuklingas veidrodis, kilo cigarų dūmai, drioksėjo kurtinantys šūviai ir sklandė kepamo kugelio kvapas.

Skaudvilės kultūros namų režisierė Zita Jurevičienė tradiciškai, kaip ir kasmet, surengė mėgėjų teatrų festivalį, į kurį pakvietė kolegas – aktorius iš kaimyninių rajonų. Atvyko Klausučių (Jurbarko raj.) kultūros centro teatras „Klampynė“, jie suvaidino komediją pagal Stasį Santvarą „Kaimynai“. Šio teatro režisierė Vilma Baltutienė. Iš Prienų rajono atvažiavęs nepriklausomas teatras „Veidrodis“ dovanojo komediją pagal Vydūną „Numanė“. Jų režisierius – Jonas Grabauskas (kilęs iš Skaudvilės). O teatralai iš Akmenės kultūros namų suvaidino „Pokštą“ pagal rusų klasiko A.Čechovo pjesę „Meška“ (režisierė Reda Butnorienė).

Per pertraukėles tarp vaidinimų žiūrovams nebuvo kada nuobodžiauti – jiems net keletą staigmenų pateikė Skaudvilės mėgėjų teatro „Atodanga“ aktoriai, kurie rodė improvizacijų šou (režisierė Z.Jurevičienė). Teatralai uždavė klausimų stebuklingam veidrodžiui, tačiau šis ne į visus teikėsi atsakyti, todėl buvo nuspręsta, kad šiuolaikiniai veidrodžiai niekam tikę, nes yra „brokuoti“.

Reginos Genienės nuotrauka

Per improvizacijų šou  į salę buvo pakviesta suvargusi Klausučių teatro gerbėja, kuri kelias paras su „liktarna“ klaidžiojo ir brido per purvynus, kad išvystų mėgstamo teatro komediją. Nuo scenos į salės gilumą aidėjo skardūs šūviai, nes vienas žmogus panoro apginti Skaudvilės gyventojus nuo meškos – išgirdęs, kad atvyksta „meška“, jis pagalvojo, kad pasirodys tikra meška. Vėliau jis nurimo, nes jam buvo paaiškinta, kad „Meška“ – tai pjesė, kurią reikia žiūrėti.

Reginos Genienės nuotrauka

Komedijos „Numanė“ metu akimirkai aktoriams nemokšiškai užsirūkius cigarus, žiūrovai pradėjo kosėti – tai jiems sukėlė tik juoko bangą. Įpusėjus festivaliui pasklido gardus kepamo kugelio kvapas – aplinkai tai suteikė jaukumo, koks būna tik namuose. Šventės pabaigoje buvo įteiktos padėkos, dovanos ir saldumynai, žiūrovai aktoriams dėkojo ovacijomis.

Reginos Genienės nuotrauka

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą