Skaudvilės teatrų festivalyje – iš koto vertę pokštai

Dalintis:

Šeštadienį į Skaudvilėje vykusį mėgėjų teatrų festivalį „Veidrodis“ atvyko aktoriai iš Prienų, Jurbarko ir Akmenės, jie suvaidino tris komedijas. Vietos teatro „Atodanga“ aktoriai sukūrė improvizacijų šou – pertraukėlių metu žiūrovai aikčiojo nuo staigmenų.

Skaudvilės kultūros namų režisierė Zita Jurevičienė surengė mėgėjų teatrų festivalį, į kurį pakvietė kolegas – aktorius iš kaimyninių rajonų. Atvyko Klausučių (Jurbarko r.) kultūros centro teatras „Klampynė“, jie suvaidino komediją pagal Stasį Santvarą „Kaimynai“. Šio teatro režisierė – Vilma Baltutienė. Iš Prienų rajono atvažiavęs nepriklausomas teatras „Veidrodis“ dovanojo komediją pagal Vydūną „Numanė“. Jų režisierius – Jonas Grabauskas (kilęs iš Skaudvilės). O teatralai iš Akmenės kultūros namų suvaidino „Pokštą“ pagal rusų klasiko A.Čechovo pjesę „Meška“ (režisierė Reda Butnorienė).

– Pamatysite fantastiškus teatrus, matysite žmones, kurie vaidybinio meno dėka parodys įvairias gyvenimiškas, komiškas situacijas. Na, galbūt kažkas ir save pamatysite kaip veidrodyje – atpažinsite save pagal situaciją, – kalbėjo režisierė Z.Jurevičienė. – Sveikinu visus, susirinkusius į mėgėjiškų teatrų festivalį „Veidrodis“. Visi mėgaukimės fantastiškais spektakliais, o silpnesnių nervų žiūrovai būkite atidūs, nors labai pavojinga nebus.

Vaidina Prienų nepriklausomo teatro „Veidrodis“ aktoriai. Reginos Genienės nuotrauka

Per pertraukėles tarp vaidinimų žiūrovams keletą staigmenų pateikė Skaudvilės mėgėjų teatro „Atodanga“ aktoriai, kurie rodė improvizacijų šou (režisierė Z.Jurevičienė). Teatralai uždavė klausimų stebuklingam veidrodžiui, tačiau jo atsakymai ne visiems patiko, todėl buvo nuspręsta, kad šiuolaikiniai veidrodžiai niekam tikę, nes yra „brokuoti“ dėl masinės gamybos.

Visus nustebino į Skaudvilės kultūros namų salę įlingavusi suvargusi Klausučių teatro gerbėja, mat ji kelias paras su liktarna klaidžiojo ir brido per purvynus, kad išvystų mėgstamo teatro komediją. Nuo scenos į salės gilumą aidėjo skardūs šūviai, privertę ne vieną krūptelėti – vienas žmogus panoro apginti Skaudvilės gyventojus nuo meškos: išgirdęs, kad atvyksta „meška“, jis pagalvojo, kad bus tikra meška. Vyras nurimo tik įsitikinęs, kad „Meška“ – tai pjesė.

Komedijos „Numanė“ metu akimirkai aktoriams specialiai springstant cigaro dūmais žiūrovai pradėjo kosėti – dūmai jiems nesukėlė nepatogumų, o tik juoko bangą. Įpusėjus festivaliui pasklido gardus kepamo kugelio kvapas – aplinkai tai suteikė namų jaukumo. Šventės pabaigoje įteiktos padėkos, dovanos ir saldumynai, žiūrovai aktoriams dėkojo ovacijomis.

Šįkart festivalyje vietinis Skaudvilės mėgėjų teatras „Atodanga“ sukūrė improvizacijų šou, spektaklio nerodė. Savo gerbėjams jie paatviravo, kad aktyviai repetuoja naują pjesę – Mykolo Palionio trijų dalių komediją „Prieš vėją nepapūsi“. Į premjerą žiūrovus ketina pakviesti pavasarį.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą